اخبار

خودکفايي در توليد ماشين آلات صنعت تاير کشور

يک عضو انجمن صنعت تاير ايران اعلام کرد: با بهره گيري از توان متخصصان و سازندگان داخلي و در سال توليد ملي و حمايت از کار و سرمايه ايراني توليد بخش عمده اي از ماشين آلات صنعت تاير در داخل کشور محقق شد.

مسعود بهرامي نويد، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري موج، با اعلام اين خبر گفت: در گذشته بسياري از قطعات و تجهيزات مورد نياز خطوط توليد صنعت تاير با هزينه هاي سنگين از خارج تامين مي شد اما طي سال گذشته با تکيه بر نيروهاي انساني موجود در شرکت ايران ياسا تاير و رابر و استقرار مديريت مهندسي و تحقيق و توسعه توانستيم بسياري از نيازها را در داخل کشور تامين کنيم.
کارفرماي نمونه استان تهران که در حاشيه همايش معرفي کارگران و واحدهاي نمونه استان تهران سخن مي گفت، سرمايه گذاري در بخش تحقيق و توسعه را يکي از عوامل دستيابي به خودکفايي بيشتر در صنعت تاير دانست و افزود: طي سال گذشته اين مجموعه توانست با تشکيل کارگروه‌هاي تخصصي و ايجاد حس مشارکت در کارکنان براي اداره بهينه شرکت، تحولات عمده اي را رقم زده و پروژه‌هاي مهم و متعددي را در زمنيه بهبود فرآيندهاي توليد به اجرا درآورد.
مديرعامل شرکت ايران ياسا تاير و رابر افزود: در چارچوب اين طرح‌هاي اجرايي و اصلاح فرآيندهاي توليد، بهره وري در مناسب‌ترين سطح ممکن محقق و حجم ضايعات خطوط توليد از 1.6 به 0.7درصد رسيد و از اين حيث صرفه جويي قابل قبولي نيز حاصل شد.
بهرامي نويد با اشاره به طراحي و توليد 20محصول جديد در اين مجموعه طي يک سال گذشته متذکر شد: در اجراي هدف توسعه بازار، محصولات جديد و مورد نياز بازار و مشتريان شناسايي شد و براي توليد محصولات جديد، مشخصات فني و کيفي نمونه‌هاي مختلف خارجي آن مورد ارزيابي قرار گرفت و ضمن اصلاح ماشين آلات و افزايش راندمان توليد شرکت، توليد محصولات جديد در دستور کار قرار گرفت لذا در حال حاضر توليدات مذکور با برندهاي شناخته شده خارجي کاملا قابل رقابت است.
مديرعامل واحد نمونه استان تهران با اعلام اينکه بر اساس ارزيابي و تصميم سازمان بورس، از اواخر سال گذشته شرکت ايران ياسا تاير و رابر به جمع 50 شرکت اول تاثير گذار و پربازده بورس پيوسته است، اضافه کرد: اين موفقيت مهم در پي کاهش هزينه ها و کاهش وابستگي‌هاي خارجي، تأمين ماشين‌آلات و قطعات مورد نياز از منابع داخلي و اصلاح ساختارها و فرآيندهاي توليد حاصل شده است.
وي با اشاره به توليد 140 نوع محصول در شرکت ايران ياسا تاير و رابر بيان کرد: با اقدامات انجام شده مختلف از جمله نوسازي و ارتقاي تکنولوژيک ماشين‌آلات و تجهيزات و اصلاح چيدمان آن‌ها، ظرفيت توليد اين شرکت از 17هزارتن در سال89 به 21 هزار تن در سال90 رسيده است.
بهرامي نويد، هدف گذاري اصلي اين مجموعه در سال «توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني» را افزايش صادرات ذکر کرد و افزود: مجموع صادرات اين شرکت در سال89 بالغ بر 5.6 ميليون دلار بوده که اين ميزان در سال90 با رشد بيش از 100 درصدي به 12 ميليون دلار رسيده و بنا داريم به لطف خداوند اين ميزان صادرات را در سال جاري به 20 ميليون دلار افزايش دهيم.
مديرعامل شرکت ايران ياسا تاير و رابر خاطرنشان کرد: تکميل سبد محصولات، کاهش هزينه‌هاي انرژي با احداث نيروگاه، نوسازي ساير ماشين آلات خطوط توليد،اصلاح ساختار مالي شرکت از طريق افزايش سرمايه و اجراي طرح‌هاي جديد توسعه ظرفيت از ديگر برنامه هاي شرکت در سال آتي مي باشد.
دکتر بهرامي در پايان سخنان خود با تشکر از وزارت کار، رفاه و تأمين اجتماعي و استانداري تهران به دليل اعطاي اين نشان به شرکت، از بي‌تأثير بودن دريافت اين‌گونه نشان ها در تسهيل مسير فعاليت شرکت و کاهش تنگناها سخن گفت و اظهار اميدواري کرد تا در آينده، متوليان امور در کنار حمايت‌هاي شکلي و اعطاي نشان‌ها، با اتخاذ تدابير بايسته از جمله برخوردار کردن واحدهاي نمونه از حمايت هاي ماهوي همچون افزايش اعتبار واحدهاي نمونه نزد بانک‌ها و يا اعطاي مشوق‌هاي مالي و مالياتي، انگيزه و تلاش بيش از پيش واحدهاي توليدي موفق و الگو را براي حفظ و توسعه افتخارات خود تقويت کنند.
يادآور مي شود: شرکت ايران ياسا تاير ورابر به عنوان واحد نمونه صنعتي استان تهران از سوي اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان تهران در “همايش معرفي کارگران گروه کارها و واحدهاي نمونه استان تهران” انتخاب شد و مديرعامل اين شرکت لوح و تنديس همايش فوق را از استاندار تهران دريافت کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا