اخبار

خیز تولیدکنندگان بزرگ پوشش های دریایی برای خرید یک پوشش جدید

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ ایران پلیمر I-Tech AB اعلام کرد که کارایی Selektope را تایید کرده است. I-Tech پوشش بدنه کشتی حاوی عامل فعال زیستی Selektope را به مدت ۲۴ ماه تست کرده است و پس از این مدت از نظر جلوگیری از رسوب ریزسازواره ها مورد تایید بوده است. Selektope یک ترکیب آلی غیر فلزی می باشد که با فعال کردن رفتار شناوری barnacle cyprid larvae مانع رسوب آنها بر روی بدنه کشتی می شود. 

این ماده در مقادیر بسیار کم مصرف (۰.۱ درصد وزنی) دارای کارایی بالایی می باشد. میزان رهایش آن در آب (leaching) بسیار پایین است. این ماده می تواند بطور کامل جایگزین ترکیبات مس شود یا جایگزین بخشی از ترکیبات مس گردد. در سال ۲۰۱۵ بخش های عمودی و کف کشتی Calypso بطور کامل با یک پوشش ضد خزه حاوی Selektope پوشش داده شدند. 

کشتی به مدت دو سال در مسیر های تجاری در حرکت بود. کشتی بیش از ۵۰ درصد این زمان را در معرض ریزسازواره های آب های گرم (بالای ۲۵ درجه تا ۳۲ درجه سانتیگراد) بوده است. بررسی ها نشان داد که پس از ۲۴ ماه مقاومت کلی تا ۷ درصد افزایش یافته است درحالیکه در مورد کشتی های نو افزایش در مقاومت ۱۰ تا ۲۰ درصد می باشد. 

داده ها نشان داد که سرعت افزایش مقاومت برای Calypso حدود ۰.۱ درصد می باشد. بازرسی بخش های زیر آب بدنه کشتی نشان داد که بدنه کشتی Calypso بسیار تمیز می باشد و هیچگونه رسوب نرم یا سخت از ریزسازواره های دریایی بر روی بدنه وجود ندارد. در حال حاضر تولید کنندگان بزرگ پوشش های دریایی به دنبال استفاده از Selektope می باشند.

 

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا