اخبار

دانش‌بنیان‌ها با اعتبارسنجی معاونت علمی مشمول حمایت صندوق VC پتروشیمی می‌شوند

بسپار/ایران پلیمر مدیر عامل یکی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری با اشاره به حمایت صندوق پتروشیمی خلیج فارس از شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: برای اعطای این حمایت‌ها نیاز به اعتبارسنجی شرکت‌ها داریم که در این حوزه از همکاری معاونت علمی بهره خواهیم برد.

عبدالعلی علی عسگری امروز در مراسم امضای موافقت‌نامه با معاونت علمی ریاست‌جمهوری، بنیانگذاری این صندوق را نهاد حامی برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه پتروشیمی توصیف کرد و افزود: با توجه به مزیت‌های صنعت پتروشیمی و اثرات جدی آن در اقتصاد دانش‌بنیان این همکاری و مساعدت با معاونت علمی ایجاد شد که پشتوانه آن قانون جهش تولید دانش‌بنیان است که به تصویب مجلس رسید و از سوی رئیس‌جمهوری ابلاغ شد.

وی ادامه داد: طبق این قانون از ظرفیت‌های مالیاتی برای کمک به شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده می‌شود، بر این اساس امروز در این مراسم یک تصمیم راهبردی با همکاری معاونت علمی در زمینه ایجاد یک صندوق خطرپذیر، در راستای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در عرصه پتروشیمی ایجاد می‌شود.

علی عسگری تصریح کرد: این صندوق یک مؤسسه خطرپذیر است که یک صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر برای حمایت از شرکت‌های حوزه پتروشیمی به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه این صندوق یک اقدام راهبردی برای حمایت از شرکت‌ها به شمار می‌رود، افزود: ما برای حمایت از دانش‌بنیان‌ها نیاز به اعتبارسنجی شرکت‌ها داریم که معاونت علمی شرکت‌های تراز جهانی و قابل اعتماد را به این هلدینگ معرفی می‌کند تا ما از حضور این سرمایه‌ها در کارهای تحقیقاتی بهره‌مند شویم.

ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا