اخبار

دانشجویان دانشگاه شریف و تهران در صدر مهندسان شیمی کشور

بسپار می نویسد، سومین دوره مسابقه‌ حل مسائل مهندسی شیمی روز پنج شنبه ۷ اسفندماه با اعلام و تقدیر از تیم‌های برتر به کار خود پایان داد.
به گزارش فارس، سومین دوره مسابقات SC3 (مسابقه حل مسائل مهندسی شیمی) با هدف تربیت مهندسانی با دید و نگرش عمیق‌تر به مسائل روز مهندسی در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
در سومین دوره مسابقه‌ «حل مسائل مهندسی شیمی به کمک رایانه» یک تیم از دانشگاه تهران و دو تیم از دانشگاه شریف به ترتیب رتبه‌های اول و سوم را به خود اختصاص دادند.
همچنین۱۰ رتبه برتر این مسابقات به ۶ تیم از دانشگاه شریف و ۴تیم از دانشگاه تهران اختصاص یافت.
در این مسابقه که با اهدافی نظیر تربیت مهندسانی با دید و نگرش عمیق‌تر به مسائل روز مهندسی، جلب توجه دانشجویان به اهمیت آشنایی با مباحث برنامه‎نویسی و کاربرد آن‌ها در مسائل پیش ‌روی مهندسی شیمی‌، ایجاد فضایی علمی‌ – رقابتی و‌ پرنشاط بین دانشجویان شرکت کننده به شکلی متفاوت با فضای علمی معمول دانشگاه‌ها، ایجاد و تقویت روحیه‌ کار گروهی بین اعضای تیم‌های شرکت کننده، کمک به برقراری ارتباط هرچه بیشتر دانشجویان با یکدیگر برگزار شد، ۱۵۰ دانشجو از سراسر کشور حضور داشتند.
بنا بر این گزارش؛ در این مسابقات که در فضای با نشاط دانشجویی برگزار شد۴۷ تیم از ۱۱ دانشگاه کشور با هم به رقابت پرداختند.
در این مسابقات تعداد مشخصی سوال درباره پدیده‌های انتقال انرژی و ترمودینامیک ارائه شد که دانشجویان در مدت هشت ساعت از طریق برنامه نویسی به سوالات پاسخ دادند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا