اخبار

در آخرین نشست دوره هفتم اتاق بازرگانی تهران چه گذشت؟

بسپار می نویسد، پنجاه و یکمین و آخرین نشست هیات نمایندگان دوره هفتم اتاق بازرگانی تهران در دوره فعلی با مباحث و بیان راهکارهایی برای خروج از اقتصاد دولتی و کاهش وابستگی به نفت همراه شد.
به گزارش ایسنا، یحیی آل‌اسحاق – رییس اتاق بازرگانی تهران – در این نشست برخی دغدغه‌ها و مسائل روز اقتصادی را عنوان و اظهار کرد که اگر به فرمایشات مقام معظم رهبری در عرصه مشکلات اقتصادی توجه کنیم، می‌بینیم که ایشان مشکل اصلی اقتصاد کشور را در دو مساله عنوان کردند؛ یکی دولتی بودن اقتصاد و دیگر وابسته بودن بودجه عمومی به نفت.
آل اسحاق اجرای اقتصاد مقاومتی و اجرای اصل ۴۴ را راهکارهایی مطلوب برای حل مشکلات ناشی از اقتصاد دولتی دانست.
رییس اتاق بازرگانی تهران اظهار کرد که اگر دولت قصد دارد به اهداف مهم اقتصادی دست یابد از شکل دولت – اجرایی فاصله بگیرد و به سمت دولت – حاکمیتی برود.
وی عنوان کرد که به سازمان برنامه و بودجه پیشنهاد کرده که شرح وظایف دولت حاکمیتی را در اولویت های خود قرار دهد.
آل اسحاق همچنین یکی از مهمترین وظایف اتاق بازرگانی آینده را مطالبه دولت – حاکمیتی دانست و در بخش دیگری از صحبت‌هایش به ارائه‌ گزارشی از روابط اقتصادی با عراق پرداخت و اظهار کرد: در حال حاضر ۱۲ میلیارد دلار میزان روابط تجاری ما با عراق است که شش میلیارد آن مربوط به خدمات فنی – مهندسی و شش میلیارد دیگر به کالا اختصاص دارد.
در بخش دیگر این نشست بهادرانی، دبیر اتاق بازرگانی تهران به ارائه گزارشی از برخی فعالیت های اتاق بازرگانی تهران پرداخت.
اسدلله عسگر اولادی، رییس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی نیز اشاراتی به برخی مسائل انتخاباتی اتاق بازرگانی داشت.
همچنین پدرام سالطانی، نایب رییس اتاق بازرگانی ایران برخی دغدغه ها در خصوص انتخابات اتاق بازرگانی را مطرح و عنوان کرد که باید در دوره آینده تداخل وظایف بین اتاق بازرگانی ایران و تهران بر طرف شود.
او همچنین تقویت و اصلاح سیستم اطلاع رسانی اتاق بازرگانی را داری ضعف دانست و گفت: در دوره آینده باید اطلاع رسانی بهتری برای اعضای اتاق انجام شود.
سید حمید حسینی، رییس کمیسیون اصل ۴۴ اتاق بازرگانی ایران نیز ضمن بیان برخی کاستی ها در اتاق بازرگانی تهران، گفت: واقعا باید بپرسیم اتاق بازرگانی برای اعضایش چه کاری انجام داده است؟ اعضای اتاق انتظار دارند که اتاق برایشان بجنگد، واقعا برای اعضا کجا جنگیده ایم که بخواهیم جواب بدهیم؟
وی عنوان کرد که اتاق بازرگانی در زمینه اطلاع رسانی و زمینه های آموزشی دچار کاستی های جدی بوده است.
حسینی اظهار کرد که اتاق بازرگانی برای اعضایش خدمات ویژه ای انجام نداده است.
رییس کمیسیون اصل ۴۴ اتاق بازرگانی در عین حال گفت که اتاق در حوزه مربوط به فضای کسب و کار تلاش های مهمی کرده است.
علاء میر محمد صادقی، نایب رییس اتاق بازرگانی ایران دوره فعلی اتاق بازرگانی را نسبت به چند دوره گذشته مطلوب تر عنوان و اظهار کرد: عده‌ای از دوستان اتاق شاید در دوره آینده حضور نداشته باشند. ما باید این احترام و دوستی با یکدیگر را به غیر از اتاق ادامه دهیم و دیگر اینکه باید به کارهای خیر توجه کنیم چراکه از گذشته بازرگانان و صاحبان صنایع همیشه در کنار کارهای خیر حضور داشته اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا