اخبار

در ایران پلاست عرضه می شود: دستگاه تزریق لاستیک برای اولین بار در کشور

عامل توسعه خوشه صنعت پلاستیک اصفهان از رونمایی دستگاه ایرانی تزریق لاستیک برای نخستین بار در کشور در ایران پلاست نهم خبر داد.
به گزارش ستاد خبری نهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست، محسن فروغی با بیان اینکه محصولات به فراخور نیاز بازار و شرایط روز تولید و توزیع می شوند و ارائه نوآوری در زمینه محصولات معنی ندارد و بیشتر تنوع محصولات مطرح است افزود: اما دستگاه تزریق لاستیک در ایران برای نخستین بار ساخته شده است که در نهمین نمایشگاه ایران پلاست عرضه می‌شود.
محسن فروغی در گفت و گو با ستاد خبری نهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست با اشاره به اشتغالزایی و صادرات به عنوان دو شاخص و پتانسیل اصلی این تشکل گفت: در مقوله تولید و صادرات، دو کشور افغانستان و عراق دو بازار هدف با ظرفیت بالا برای صادرات محلی هستند.
وی درمورد مشکلات موجود در عرصه صنایع تکمیلی تصریح کرد: در همه جای دنیا صنایع تکمیلی شامل صنایع کوچک می شوند بنابراین صنایع پایین دست با دو مشکل نبود یا کمبود نقدینگی و تامین مواد اولیه دست و پنجه نرم می کنند.
عامل توسعه خوشه صنعت پلاستیک اصفهان با تاکید بر شکل گیری تشکل ها برای تقویت پایین دست، ادامه داد: برای حل مشکلات صنایع تکمیلی لازم است که مواد پتروشیمی به جای بازار به سمت خود صنعت پتروشیمی به صورت سرچشمه جاری شود و از سوی دیگر سیستم تامین اعتبار باید راه اندازی شود.
فروغی با تاکید بر چالش های موجود با وجود میزان تورم و سودهای بانکی، گفت: بالاخره سیستم های تامین اعتبار باید راه اندازی شوند.
وی درباره برگزاری نمایشگاه ایران پلاست و تغییرات صورت گرفته در برگزاری این نمایشگاه گفت: در ایران پلاست هشتم در شورای سیاست گذاری فعال بودیم اما شرکت ملی صنایع پتروشیمی در برگزاری ایران پلاست نهم مدیریت را بر عهده گرفته است.
عامل توسعه خوشه صنعت پلاستیک اصفهان درمورد مزایا و معایب ورود NPC به طور مستقیم به برگزاری ایران پلاست نهم، گفت: واقعیت این است که کار گروهی در کشور ضعیف انجام می شود و نیاز به کسب تجربه داریم. با توجه به به‌دست‌گیری کارها توسط روابط عمومی NPC کارها بسیار سریع تر به نتیجه می رسد و نمایشگاه ایران پلاست نهم بهتر برگزار می شود.
فروغی همچنین در مورد معایب برگزاری نمایشگاه توسط دولت گفت: سیستم های دولتی به ویژه در صنعت پتروشیمی نباید متولی برگزاری نمایشگاه باشند و بهتر است تشکل های با کمک دولت کار گروهی را تمرین کنند تا در دوره های بعدی بتوانیم شاهد برگزاری نمایشگاه توسط بخش خصوصی باشیم.
وی خاطرنشان کرد: NPC از نظر چانه زنی در مراجع دولتی از قدرت بالایی برخوردار است و می تواند بهترین حامی باشد اما در بلندمدت بهتر است این نمایشگاه توسط دولت برگزار نشود.
عامل توسعه خوشه صنعت پلاستیک اصفهان با اشاره به اینکه نمایشگاه های کا آلمان، میلان ایتالیا، چایناپلاست و اوراسیا ترکیه نمایشگاه‌های مطرح در دنیا، آسیا و خاورمیانه هستند افزود: پیش از این در منطقه و خاورمیانه ایران در بخش نمایشگاهی رتبه نخست را داشت اما به خاطر محدودیت های بین المللی، اکنون نمایشگاه اوراسیا ترکیه به عنوان اولین نمایشگاه مطرح است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا