اخبار

در تعاونی پلاستیک به راستی چه می گذرد؟

بسپار می نویسد، هشتمین گزارش بازرس تعاونی منتشر شد. در این گزارش که روابط عمومی شرکت نایلون سپید به مدیرعاملی آقای شیرازیان تهیه کرده به نقل از وی به عنوان بازرس تعاونی پلاستیک آمده است: در روز سه شنبه مورخه 22/7/1393 مقارن ساعت 12 ظهر از طریق آقای میهن خواه در تعاونی به اینجانب امیر منصور شیرازیان اطلاع داده شد که ساعت 18 همان روز جلسه هیئت مدیره برگزار خواهد شد که بنده نیز در همان لحظه به ایشان اعتراض خود را اعلام نمودم که چرا زمان برگزاری جلسات هیئت مدیره اینگونه اطلاع رسانی می شود لابد قصد دارند با توجه به گرفتاری اعضاء هیئت مدیره و بازرس ، زمینه حضور افراد خاصی را در جلسه را فراهم نمایند .

که ایشان فرمودند: من نیز هم اکنون از طریق آقای رضازاده مطلع شدم.

ولی خروجی جلسه را که همان مصوبه اقلیت هیئت مدیره می باشد بسیار قابل تأمل است

لذا اینجانب امیر منصور شیرازیان بازرس تعاونی ایرادات موجود در خصوص مصوبه غیر قانونی جلسه فوق الذکر را به شرح ذیل خدمت تمامی اعضا محترم اعلام می نمایم :

1- با توجه به وضعیت اقتصادی و مالی تعاونی که متاسفانه اسف بار می باشد جداً جای سئوال دارد که آقایان امضاء کننده صورتجلسه بدنبال چه هستند ؟ چرا باید با وجود مجله های صنفی و تخصصی فراوان صنعت پلاستیک ، که همگی معتبر و صاحب نام بوده و معرف حضور تمامی دوستان نیز می باشند که خوشبختانه همه گونه اطلاعات تخصصی و مکفی به همکاران می دهند . هزینه های چاپ مجله فوق به چه دلیل به تعاونی تحمیل می شود؟ و با اینکه همه می دانیم اینگونه مجلات فقط جهت ارسال برای سازمان ها و ارگان ها و بعضا برای معرفی و مطرح شدن افراد مورد استفاده است و گاها در جهت درست کردن اعتبار کاذب برای اینگونه افراد می باشد. آیا در مقطع اقتصادی فعلی تعاونی ، ضرروتی در جهت انجام اینگونه هزینه ها می باشد ؟

2- در ردیف پنج مصوبه با اینکه تعاونی دارای کمیته فروش ( متشکل از افراد متخصص ) بوده ، و در گزارش های قبلی هم پیشنهادهای سازنده ای به کمیته مذبور ارائه نموده است و در سنوات گذشته سودآور بوده است . چرا باید از وجود افرادی غیر متخصص در امور خرید و فروش مواد استفاده شود ( لازم به ذکر است این افراد در امورات خود هم چندان موفق نبوده ) و حتی برای ایشان پاداش و حقوق مکفی هم لحاظ کرده اند که این هم خود با توجه به بدهی های فراوان تعاونی عجیب بنظر می رسد گویی می خواهند در این لحظات آخری تا جایی که می توانند برای تعاونی بدهی و چالش ایجاد کنند . ا.. اعلم

3- چرا باید آقای رضازاده و آقایان با توجه به اینکه میدانند بازرس و اعضاء تعاونی ، مخالف حضور ( حتی یک جلسه ای ایشان در هفته )آقای ملامحمد می باشند جلسه ای با این عجله تشکیل و در آن جلسه موجبات حضور ایشان را بصورت دائم آن هم با حقوق و پاداش مصوب نمایند . ( بدیهی است که امور کاری تعاونی باید توسط اعضاء هیئت مدیره و آن هم بدون هیج چشم داشت انجام شود.)

4- اینجانب بعنوان بازرس و نماینده منتخب اعضاء بدینوسیله اعلام میدارم که این کار خلاف و مغایر منافع تعاونی می باشند. و مخالف این تصمیم و انتصاب می باشم لذا در همین گزارش از کلیه اعضاء تعاونی دعوت می شود که با برنامه ریزی و هماهنگی در خصوص بررسی این موضوع در محل تعاونی حضور یافته و اعتراض خود را عنوان نمایند. امید است با حضور وکمک شما بتوانیم موجبات هدایت تعاونی به مسیر درست و در جهت سودهی و صداقت کاری هدایت کنیم .

با تشکر

امیر منصور شیرازیان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا