اخبار

در جشنواره تجلیل از تلاشگران کیفیت کشور از یزدپلیکا تقدیر شد

روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات PVC با ارسال خبری از برگزیده شدن مهندس عباسعلی متوسلیان از شرکت یزدپلیکا به عنوان پیشکسوت صنعت خبرداد. در متن این اعلام آمده است: مجموعه قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، حمایت از عالمان و فرهیختگان عرصه علم و فناوری تلاشگران عرصه سرآمدی و سربلندی میهن اسلامی، تقویت روحیه بررسی، تتبع و ابتکار در تمام زمینه های علمی، فنی، فرهنگی و اسلامی از طریق قدردانی و ارج نهادن بر مقام والای تلاشگران مورد توجه خاص قرار گرفته است.
همچنین در سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران در افق سال 1404 هجری شمسی، ایران کشوری است توسعه یافته با جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه که با تکیه بر تلاش تلاشگران و خادمان کیفیت و گسترش بازارهای دانائی محور و دانش بیان و نیز بهره گیری از تجارب نوآوران و مبتکران تاکید شده است.
در دست یابی به این اهداف، جشنواره تجلیل از تلاشگران کیفیت کشور فعالیت خود را از سال 1389 آغاز نموده و ادامه میدهد. این جشواره رهیافت سنجیده ای برای شناسائی، معرفی و قدردانی از خادمان، تلاشگران، اساتید، پژوهشگران و نوآوران برتر کیفیت در سطح کشور می باشد که با هدف تجلیل از افراد تاثیرگذار در حوزه کیفیت در رشته‌های محتلف همه ساله در آذر و دی ماه برگزار می‌شود. امسال نیز سومین جشنواره ملی تجلیل از تلاشگران کیفیت کشور با هدف قدردانی از برگزیدگان کیفیت در حوزه‌های مختلف و حضور محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و 700 نفر از مدیران ارشد و مسئولین دولتی و بخش غیر دولتی در تاریخ 1/10/ 92برگزار شد.
دبیر این جشنواره با یادآوری اینکه تاکنون در ایران در حوزه محصول و عملکرد سازمانی، جوایزی به سازمان‌ها تعلق گرفته است؛ گفت: در این جشنواره محور کیفیت انسان است و مدیر، کار‌شناس، مربی، مدرس، ممیز، ارزیاب، مشاور و راهبر، شش سطوح مختلفی هستند که افراد در این سطوح مورد ارزیابی داوران مستقل قرار گرفته‌اند.
وی در مورد تفاوت این دوره جشنواره با دوره‌های قبلی گفت: در این دوره از جشنواره ویژگی‌های فنی، اجتماعی و شخصیتی افراد توسط جامعه کیفیت مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.وی گفت: این افراد پس از اعلام رای به عنوان الگو در حوزه‌های مربوطه خود می‌توانند مورد توجه کاربران، کار‌شناسان و متخصصان قرار گیرند.ریاحی با اعلام اینکه در این جشنواره 3 برگزیده نهایی تجربیات و یافته‌های خود را در سه دهه تجربه به آگاهی مخاطبان می‌رسانند؛ گفت: پیش‌بینی شده تجربیات گرانسنگ برگزیدگان نهایی به مدت 6 ماه از طریق سایت اطلاع رسانی جشنواره در اختیار 3500 عضو جامعه کیفیت کشور قرار گیرد.

وی افزود: همچنین در نظر گرفته شده برای اولین بار چهره‌های ماندگار کیفیت در کتابی با عنوان تلاشگران کیفیت کشور معرفی و در تیراژ 2000 جلد در سراسر کشور توزیع شود.دبیر سومین جشنواره تجلیل از تلاشگران کیفیت گفت: این جشنواره به دنبال آن است که با نگاهی حرفه‌ای به نقش و تاثیر انسان بر محصول نهایی، توجه دوباره برنامه ریزان را در حوزه کیفیت محصول، کالا یا خدمات به عنصر اصلی که‌‌ همان انسان است، معطوف کند.

رئیس سومین جشنواره ملی تجلیل از تلاشگران کیفیت کشور اظهار داشت: در اعطای جایزه کیفیت از طرف نهاد‌های دولتی، معمولا یک سری ملاحظات درنظر گرفته می‌شود که از نتایج آن نمی‌توان یک مدل بومی برای ارتقاء کیفیت استخراج نمود. بنابراین برای تجلیل از تلاشگران کیفیت، یک نهاد غیردولتی از افراد برجسته‌ای که در ارتقاء کیفیت در سطوح ملی موثر بودند، تشکیل شد. تا از برگزیدگان کیفیت در ۶ گروه: مدیران ارشد، ممیزی کیفیت و مدرسی کیفیت در دو سطح کار‌شناسی و مشاوره تجلیل شود.

هدف از این جشنواره ملی که به صورت سالانه و به همت انجمن مدیریت کیفیت ایران برگزار می شود. الگوسازی و معرفی چهره های برتر در عرصه مدیریت کیفیت کشور بوده و شامل 10 بخش است.

در پایان این جلسه که در مرکز همایش های سازمان صدا و سیما برگزار شد، با حضور سید حسن خمینی از شماری از برگزیدگان با اهداء لوح سپاس و تندیس‌های زرین در جشنواره قدردانی شد. مجید انتظامی، محمود فرشچیان، پرفسور مجید سمیعی و عبدالله جاسبی از جمله کسانی بودند که از آنها تقدیر شد. علاوه بر این به برگزیدگان سطوح مختلف کیفیت، نشان و مدال کیفیت و لوح سپاس اهدا شد.
امسال در سومین دوره این همایش که در اول دیماه 1392 در سالن همایشهای صداوسیما برگزار شد از برگزیدگان با اهداء لوح سپاس و تندیس‌های زرین در جشنواره قدردانی شد. مجید انتظامی، محمود فرشچیان، پرفسور مجید سمیعی و عبدالله جاسبی از جمله کسانی بودند که با حضور یادگار امام از آنها تقدیر شد.
شایان ذکر است شرکت یزد پولیکا به مدیریت جناب آقای مهندس عباسعلی متوسلیان از شرکت های عضو انجمن، از حدود 3 ماه پیش از این تاریخ با گردآوری رزومه جامع در زمینه سوابق چندین ساله فعالیت های صنعتی، تولیدی، مدیریتی و کیفیتی این گروه صنعتی در ارزیابی جشنواره مذکور شرکت کرد و در گزینش نهایی جشنواره جزو برگزیدگان مجموعه های افراد پیشکسوت در صنعت مفتخر به دریافت این تندیس و لوح سپاس گردید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا