اخبار

درخواست ایران پلاست از مجتمع های پتروشیمی برای مشارکت فعال تر در نمایشگاه

بسپار می نویسد، ستاد برگزاری نمایشگاه ایران پلاست در نشستی با نمایندگان مجتمع های پتروشیمی به بررسی راهکارهای مشارکت بیشتر بخش بالادستی پتروشیمی در این نمایشگاه پرداخت.
به گزارش ستاد خبری نمایشگاه ایران پلاست؛ این نشست در ادامه سلسله جلسات شورای سیاستگذاری هشتمین نمایشگاه ایران پلاست، با ذینفعان کلیدی صنعت و با هدف مشارکت حداکثری فعالان صنعت پتروشیمی در شرکت ملی صنایع پتروشیمی برگزار شد.

شمس الله جشنی رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه در جمع نمایندگان مجتمع های پتروشیمی در این نشست ضمن تاکید بر ضرورت مشارکت بیشتر این شرکت ها گفت: نمایشگاه ایران پلاست تجلی واقعی صنعت پلاستیک در ایران است و انتظار می رود به ویژه در شرایط کنونی اقتصادی و سیاسی کشور همه اجزای زنجیره صنعت پلاستک برای نمایش توان واقعی آن بکوشند.

سید روح الله وحید کیانی دبیر شورای سیاستگذاری نمایشگاه نیز با اشاره به شعار این دوره گفت: از آنجایی که شعار “نمایش نوآوری ها – توسعه همکاری” برای این دوره نمایشگاه انتخاب شده است، تلاش کردیم در روند برگزاری نمایشگاه فعالیت های نوآورانه را در اولویت قرار دهیم، تا جایی که این ستاد تا کنون از 35 مورد نوآوری برای برگزاری بهتر نمایشگاه بهره برده است.

بر اساس گفته های وحید کیانی در این دوره در مواردی نظیر جانمایی غرفه داران، نحوه مشارکت دهی تشکل ها، سطح و نحوه تعامل با دانشگاه ها و … نوآوری های قابل توجهی صورت گرفته است.

وی همچنین از تدوین نظام نامه نمایشگاه بین المللی ایران پلاست خبر داد و گفت: جزئیات این نظام نامه در آینده نزدیک منتشر خواهد شد.

علی شالباف مدیر اجرایی ایران پلاست هشتم نیز در این جلسه ضمن بر شمردن آخرین اقدامات صورت گرفته گفت: تاکنون شرکتهایی از 20 کشور خارجی تمایل خود را برای حضور در ایران پلاست هشتم اعلام کرده اند و مجموع شرکت های داخلی و خارجی تاکنون خواستار حدود 26 هزار متر فضا برای ایجاد غرفه بوده اند.

شالباف همچنین خواستار مشارکت بیشتر مجتمع های پتروشیمی در این نمایشگاه شد و گفت: حضور حداکثری مجتمع های پتروشیمی موجب ارتقاء سطح کیفی و اهمیت نمایشگاه خواهد شد.

نمایندگان برخی از شرکت ها و مجتمع های پتروشیمی نیز در این جلسه پیشنهاد هایی از جمله تشکیل کمیته های مختلف برای همفکری بیشتر با فعالان صنعت و نیز راهکارهایی برای توسعه ظرفیت های اقتصادی نمایشگاه ارائه کردند.

ستاد برگزاری نمایشگاه ایران پلاست پیش از این نیز طی جلساتی با اتحادیه ها و تشکل های صنعت پلاستیک به هم اندیشی پرداخته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا