اخبار

دستاوردها و راهکارهای اجرایی کاربرد فناوری نانو در صنعت پلیمر

نشست بررسی دستاوردها و راهکارهای اجرایی کاربرد فناوری نانو در صنعت پلیمر کشور به همت شرکت آریا پلیمر پیشگام که به عنوان کارگزار ستاد ویژه توسعه فن آوری نانو می باشد، امروز سه شنبه 4 شهریور ماه برگزار گردید.
این نشست برپایه ی رسیدن به اهداف بلند مدت و تکنولوژی ساخت برتر در صنعت پلیمر کشور با حضور مدعوینی از انجمنها و تولیدکنندگان آن کار خود را از ساعت 9:30 شروع کرد و با زمانبدی دقیق (نکته ای که در این نشست قابل توجه بود برگزاری بخش های مختلف نشست طبق برگه ی زمان بندی بود) آغاز گشت و در آغاز متولیان نشست به معرفی ستاد و کارگروه صنعت و بازار پرداختند.
آشنایی با فناوری نانو و کاربردهای آن در صنعت پلیمر و کامپوزیت از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود که توجه همگان را به خود اختصاص داد.
در این میان مهندس علی سرلک، مدیر تحقیق و توسعه ی گروه صنعتی کایکو با اشاره به عقد قرار دادی چند میلیونی با ستاد نانو توسط شرکت آریا پلیمر پیشگام اظهار داشت که تمام صنایع در آینده ای نزدیک به این سمت خواهند آمد و نقطه ی مثبت را بالاتر بودن استانداردهای لازم در تستهای گرفته شده از محصولات دانست و همچنین به کاهش قیمت تمام شده محصول در دید کلان اشاره کرد.
در ادامه ی جلسه مدعوین به معرفی خود پرداختند که مهدی پورقاضی با اشاره به نایب رییسی خود در هیت مدیره ی انجمن ملی صنایع پلاستیک و پلیمر ایران گفت: اخیرا انجمنی با عنوان انجمن ملی برای صنعت پلاستیک ایجاد شده است که البته در حال نزدیک شدن به پایان دوره ی اول هیت مدیره آن هستیم، این انجمن در بخش های مختلف کمیسیون هایی از جمله بازرگانی، صادرات، فنی و… تشکیل داده که من در اینجا اعلام میکنم کمیسیون فنی انجمن ملی صنایع پلاستیک و پلیمر ایران آمادگی همکاری های لازم را برای فراگیر کردن این تکنولوژی دارد.

این نشست در پایان با برگزاری جلساتی خصوصی با علاقمندان این تکنولوژی به کار خود پایان داد.

در این نشست مباحثی مطرح گشت که امیدواریم فرای منافع شخصی کارگزار محترم ستاد ویژه توسعه فن آوری نانو ریاست جمهوری در دیدگاهی بلند مدت به تکنولوژی کاربردی برای تمام محصولات صنعت پلیمر ایران مبدل شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا