اخبار

دستكش‌هاي با مقاومت بسيار بالا در برابر پارگي، استانداردهاي جديدي را ايجاد كردند

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، دستكش هاي جديد بسيار مقاوم در برابر پارگي با نام HyFlex® 11-318، توليد شركت Ansell، كه در كاربردهاي ايمني حرفه اي مورد استفاده قرار مي‌گيرند، استاندارهاي جديدي را در زمينه ي دستكش هاي با كيفيت بالا ايجاد كردند. عملكرد بسيار مناسب اين دستكش و راحتي آن حاصل همكاري شركت Ansell كه شركتي پيشرو در راهكارهاي سلامتي و ايمني و شركت DSM Dyneema بوده كه فناوري Dyneema® Diamond آن امكان طراحي هايي بسيار نازك‌تر را ايجاد كرده كه مقاومت در برابر پارگي مشابه محصولات تا دو برابر ضخيم تر از خود را ارائه مي‌دهد.
در واقع محصول جديد HyFlex® 11-318 به شركت Ansell اجازه ي نفوذ تاثيرگذار در بازار را داده است. آخرين بار اين شركت در سال 2012 با همكاري شركت DSM Dyneema و با محصول HyFlex® 11-518 به صنعت معرفي شده بود. هر دو محصول توليدي اين شركت تلفيقي از وزن اندك و راحتي مضاعف داشته چراكه در آن ها از اليافي نوين با 50 درصد قطر كمتر استفاده شده و امكان توليد دستكش هايي مقاوم در برابر پارگي را ايجاد مي كند. طبق گفته ي مدير بخش تحقيق و توسعه ي اين شركت، بسياري از مشتريان رضايت خود را با گفتن جمله‌ي “بسياري اوقات حين كار فراموش مي‌كنيم كه دستكش به دست داريم” عنوان مي‌كنند. اين شخص اضافه مي كند كه اين احساس عدم وجود دستكش بدون كمترين كاهش در امنيت دست ها ايجاد مي شود.
اين دستكش ها مي توانند در كاربردهاي گوناگون نظير مصارف كارگران در صنعت خودروسازي، فضانوردي، الكترونيك و … مورد استفاده قرار گيرند. در اين دستكش ها از الياف كربن استفاده شده و مواد مصرفي آن فاقد سيليكون مي باشد. استفاده از الياف كربن از تجمع الكتريسيته ساكن جلوگيري كرده و به دليل عدم وجود سيليكون مي تواند در كاربردهاي رنگي مورد استفاده قرار گيرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا