اخبار

دست های پلاستیکی ارزان قیمت برای کم توانان جسمی

بسپار می نویسد، فناوری چاپ سه بعدی زندگی دوباره ای به کودکان معلول از ناحیه دست می دهد که خانواده هایشان به دلایل مالی توانایی پیوند اندام های مصنوعی پرهزینه را ندارند.
به گزارش خبرگزاری مهر، از هر ۱۵۰۰ نوزادی که به دنیا می آید یکی از ناحیه دست دچار معلولیت است اما مشکل اینجاست که در حالی که برخی از آنها به لطف بهره گیری از دست پروتزی زندگی عادی را دنبال می کنند اما صدها برابر آنها همچنان با معلولیت رشد می کنند.

برآورد می شود هزینه هر دست مصنوعی برای یک کودک معلول هزاران دلار باشد.

اکنون استفاده از فناوری چاپ سه بعدی به عنوان راه حلی مناسب و ارزان قیمت برای کمک به این دسته از افراد معرفی شده است.
گروهی از محققان در قالب گروهی موسوم به e-NABLE وارد عمل شده و با استفاده از این فناوری نوظهور بیش از ۴۰۰ دست پلاستیکی ساخته اند.
این دست ها در رنگ ها و اندازه های متنوعی تولید می شوند و نه تنها برای کودکان بلکه برای افراد بزرگسال نیز قابل استفاده است.
گروهی که این پروژه را راه اندازی کرده اند شامل محققان جوان و داوطلبی هستند که هدف نهایی آنها طراحی و تولید دست های ارزان قیمت اما با قابلیت های حرکتی متنوع است.
قطعات این دست جدید به راحتی توسط چاپگرهای سه بعدی تولید شده و در عرض کمتر از سه تا چهار ساعت به یکدیگر وصل می شوند. در این دست از یک سری لایه های پلاستیکی به عنوان تاندوم استفاده شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا