اخبار

دستگاه مخلوط کن انواع پلیمرها در داخل کشور ساخته شد

بسپار می نویسد، رییس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران گفت: دستگاه مخلوط کن انواع پلیمرها توسط محققان پژوهشگاه پلیمر ساخته شده و در حال رایزنی برای صادرات آن به کشورهای دیگر هستیم. ‘ علی اکبر یوسفی ‘ در گفت و گو با ایرنا افزود: تاکنون این دستگاه وارداتی بود که بعد از اعمال تحریم ها ، واردات آن از سوی کشور آلمان به کشور ما ممنوع شد.
وی اظهار داشت: ازاین رو محققان پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران اقدام به ساخت این دستگاه کردند که با اعتباری حدود ۵۰ میلیون تومان و در مدت زمان ۱۰ ماه به صورت کاملا بومی در کشور ساخته شد.
رییس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران ادامه داد: این دستگاه جزو طرح های فناورانه این پژوهشگاه است و برای صادرات آن در حال رایزنی با کشورعراق هستیم.
وی گفت: همچنین تعدادی از دانشگاه های داخلی کشور نیز برای دریافت این دستگاه درخواست داده اند که در حال مذاکره با آنها هستیم.
یوسفی درباره عملکرد این دستگاه گفت: این یکی از دستگاه های اصلی مورد نیاز در آزمایشگاه هایی است که با انواع پلیمرها سرو کار دارند زیرا کار مخلوط کردن انواع مواد و پلیمرهای مختلف با هدف مطالعه نتایج آن به وسیله این دستگاه انجام می شود.
وی افزود: همچنین موفق به ساخت منومر بنزن شدیم که در رزین های تبادل یون مورد استفاده قرار می گیرد و تا کنون در داخل کشور تولید نمی شد.
یوسفی گفت: نیروگاه ها، پتروشیمی ها و پالایشگاه ها برای کار کردن، به آب بدون یون نیاز دارند که سختی آن گرفته شده باشد زیرا زمانی که آب در فرایند تولید بخار می شود نباید رسوب ببندد که این رزین ها سختی آب را می گیرند و مانع از رسوب بندی آن می شوند.
وی اظهارداشت: در حال حاضر این رزین ها به طور کاملا بومی در داخل کشور تولید می شوند و در حال مذاکره با صنایع مختلف هستیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا