اخباراخبار ویژه

فراخوان انتخاب صادرکنندگان برگزیده استان تهران/ مهلت ثبت نام تا ۱۵ مهرماه

بسپار/ایران پلیمر

برابر اعلامیه اتاق بازرگانی ایران و سازمان توسعه تجارت، صادرکنندگان استان تهران تا ۱۵مهرماه ۹۹ فرصت دارند تا نسبت به ثبت‌نام در بیست و چهارمین دوره انتخاب صادرکنندگان برگزیده استانی اقدام کنند.

فراخوان بیست و چهارمین دوره انتخاب صادرکنندگان برگزیده استانی در سال ۱۳۹۹ منتشر شد.

اتاق بازرگانی ایران و سازمان توسعه تجارت طی فراخوانی از صادرکنندگان درخواست کردند تا پانزدهم مهر ماه نسبت به ثبت‌نام برای مشارکت در فرایند انتخاب صادرکنندگان نمونه اقدام کنند؛ ضمن این که متقاضیان صرفاً در صورت رفع تعهدات ارزی خود، یعنی بازگرداندن حداقل ۷۰ درصد ارز صادراتی، امکان شرکت و انتخاب در فرآیند صادرکننده نمونه را خواهند داشت.

به رسم سال‌های گذشته قرار است پس از برگزاری انتخاب صادرکنندگان برگزیده ملی در روز صادرات، صادرکنندگان نمونه استانی نیز معرفی شوند و از آنان تجلیل به عمل آید. در استان تهران چند سالی است که فرآیند انتخاب و تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان، توسط اتاق بازرگانی تهران  با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، انجام می‌گیرد.

بر اساس آنچه در این اطلاعیه آمده، صادرکنندگان برای قرار گرفتن در معرض این محک، می‌توانند با مراجعه به سایت بیست و چهارمین مراسم روز صادرات به آدرس اینترنتی http://ed.iccima.ir/ نسبت به مطالعه کامل و دقیق شاخص‌های عمومی و اختصاصی گروه‌های کالایی و گروه‌های خدماتی اقدام کرده و بعد از جمع‌آوری اطلاعات موردنیاز با مراجعه مجدد به سامانه روز ملی صادرات و ورود به صفحه ثبت‌نام، نسبت به تکمیل فرم‌ها و ثبت‌نام آنلاین در این رویداد اقدام کنند.

لازم است توضیح داده شود که با توجه به مصوبات کمیته موضوع ماده «۲» چهاردهمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی و همچنین بسته سیاستی نحوه رفع تعهد ارزی صادرکنندگان سال ۱۳۹۸ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و تصمیم کارگروه انتخاب صادرکنندگان نمونه کشوری، متقاضیان صرفاً در صورت رفع تعهدات ارزی خود بر اساس بسته فوق‌الذکر، امکان شرکت و انتخاب در فرآیند صادرکننده نمونه کشوری را خواهند داشت. میزان رفع تعهدات ارزی برای شرکت‌های تولیدی، دارویی، دانش‌بنیان و شرکت‌های بازرگانی ۷۰ درصد از ارز حاصل از صادرات این شرکت‌ها است.

اکسپورتنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا