اخبار

دولت به حمل کالای صادراتی یارانه اختصاص می دهد

بسپار می نویسد، مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از بررسی طرحی در دولت به منظور اختصاص یارانه به حمل کالای صادراتی خبر داد و گفت: در صورت تصویب دولت، ۳۰ میلیارد تومان منابع مالی برای حمل ارزان کالاهای صادراتی ایران به بازارهای هدف به خصوص روسیه اختصاص خواهد یافت.
محمدحسین داجمر در گفتگو با مهر گفت: دولت قرار است برای حمل ارزان کالاهای صادراتی یارانه‌ای در حدود ۳۰ میلیارد تومان اختصاص دهد، این در حالی است که محل تامین منابع مالی این طرح از محل سود کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است که در گذشته برای مقاصد خاص مورد استفاده قرار می‌گرفته اما چند سالی بود که این روند متوقف شده بود.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران افزود: اختصاص این منابع، امکانی برای صادرات کالاهای صادراتی ایران است که به دلیل گران بودن هزینه حمل، توجیه صادرات ندارند، این در حالی است که اگر دولت مصوب کند، با اختصاص این منابع می‌توان حمل کالاهای صادراتی را ارزان‌تر صورت داد.

وی با تاکید بر اینکه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در سال جاری سودده بوده است، تصریح کرد: تمرکز این طرح بر حمل بار صادراتی ارزان ایران به روسیه است که بیشتر کالاهای یخچالی را شامل می‌شود، این در حالی است که کانتینر یخچال‌دار نیز بسیار کم است و باید سرمایه گذاری بیشتری بر روی تامین آن صورت گیرد.

داجمر همچنین در خصوص لغو تحریم کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: ما منتظر مشخص شدن نتایج مذاکرات هسته ای نوامبر هستیم و امیدواریم با به نتیجه رسیدن این مذاکره، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نیز از فهرست تحریم‌ها خارج شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا