اخبار

دولت جدید توسعه پارس جنوبی را به پتروپارس سپرد

بسپار می نویسد، طرح توسعه فاز ١١ میدان گازی پارس جنوبی به عنوان آخرین پروژه باقی‌مانده از این میدان، در قالب قرارداد بیع متقابل به شرکت پتروپارس واگذار و در تاریخ ٢٣ مرداد ١٣٩٢ نافذ شد.
به گزارش شانا به نقل روابط عمومی شرکت پتروپارس، مهندس سیدهادی میرباقری، مدیر پیگیری پروژه‌های پتروپارس، با اعلام این خبر افزود: در پی عملکرد موفق شرکت پتروپارس و پیشرفت چشمگیر در فازهای ١٢ و ١٩، قرارداد توسعه فاز ١١ میان شرکت نفت و گاز پارس به نمایندگی از شرکت ملی نفت ایران و شرکت پتروپارس به امضا رسید.
مهندس میرباقری با اشاره به حضور پتروپارس از ابتدا تا انتهای میدان پارس جنوبی، اظهار داشت: شرکت پتروپارس از آغاز فعالیت پارس جنوبی با هدف خودکفایی و انتقال دانش به شرکت‌های ایرانی حضور داشت و توانست با موفقیت فازهای ١، ۴و۵، و ۶و٧و٨ را به سرانجام برساند و اکنون نیز طی قراردادی در قالب بیع متقابل و در مدت ۵٢ ماه مامور اجرای آخرین فاز این میدان مشترک شده است.
وی افزود: بر اساس این قرارداد ساخت و نصب دو سکوی سرچاهی (پایه و عرشه) و حفر ١٢ حلقه چاه در هر سکوی سرچاهی در دستور کار قرار گرفته و دو خط لوله ٣٢ اینج هر یک به طول حدود ١٣۵ کیلومتر جهت انتقال گاز به خشکی ساخته می‌شود.
مدیر پیگیری پروژه‌های پتروپارس، تولید روزانه ٢ میلیارد فوت مکعب گاز ترش و ٨٠ هزار بشکه میعانات گازی را از محصولات فاز ١١ ذکر کرد و گفت: ساخت تاسیسات دریافت و جداسازی و تثبیت میعانات و مخازن ذخیره میعانات در خشکی و ساخت و نصب تاسیسات صادرات میعانات گازی (SBM) از دیگر اجزای این قرارداد است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا