اخبار

دکتر میرزاده: تیم هسته ای نام ایران را سرافراز کرد

بسپار می نویسد، رییس دانشگاه آزاد اسلامی از اعلام آمادگی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای انعقاد قرارداد تولید انبوه خودروی برقی طراحی شده از سوی دانشگاه آزاد واحد قزوین خبر داد .
به گزارش ایرنا، دکترحمید میرزاده روزسه شنبه در آیین نامه افتتاحیه دهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران درنمایشگاه بین المللی تهران افزود: خودروی برقی طراحی شده توسط دانشجویان واحد قزوین ‘ کوآدرو ‘ نام دارد که همه مراحل طراحی و ساخت بدنه و قطعات این خودرو در داخل کشور انجام شده و حدود 450 قطعه در آن به کار رفته است.
وی بیان کرد: در دولت تدبیر و امید حمایت های بسیار خوبی برای توسعه علمی کشورشده است،در این راستا دانشگاه آزاد اسلامی نیز تاسیس شرکت های دانش بنیان را از اولویت های خود برای توسعه علم و فناوری در کشور قرار داده است .
میرزاده اظهارکرد: دانشگاه آزاد از سال 92 تاسیس شرکت های دانش بنیان را آغازکرده است و در حوزه پژوهش و فناوری توسعه مراکز رشد و پارک های علم و فناوری را در اولویت برنامه های خود قرار داده است.
وی یادآور شد: اکنون تعداد مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی به 54 مرکز رسیده است، برنامه دانشگاه آزاد اسلامی این است که تا سال 96 تعداد شرکت های دانش بنیان به 800 شرکت ، تعداد مراکز رشد به 150 مرکز وتعداد پارک های علم وفناوری به 32 پارک ارتقاء یابد.
میرزاده دربخش دیگری ازسخنان خود افزود: از برنامه های دانشگاه آزاد برای توسعه دانش هوش مصنوعی،افزایش هیات علمی در رشته های چند نظمی است ، امسال پنج هزار نفر هیات علمی برای رشته های چند نظمی به دانشگاه ازاد اسلامی افزوده می شوند .
وی با اشاره به اینکه 70 هزار هیات علمی در دانشگاه آزاد به صورت تمام وقت فعالیت می کنند گفت: دانشگاه آزاد اسلامی بنا دارد تا پایان سال 96، 20 هزار استاد phd جذب کند .
رییس دانشگاه آزاد اسلامی در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه امسال سال خوبی برای ملت ایران به ویژه با توجه به شروع و پایان امسال با نام حضرت فاطمه(ص) است، افزود: اوایل سال جاری به همت تیم مذاکره کننده هسته ای ایران درعرصه بین المللی موفق شدیم نام ایران را سرافراز کرده واین تیم توانستند ازحقوق هسته ای وخون شهدای هسته ای دفاع کنند.
وی با بیان این که این پیروزی بزرگ ناشی از صلابت مقام معظم رهبری، تدبیر ریاست جمهوری و توان دانشمندان ایرانی که در راس آن دکترظریف هستند برای دفاع از آب و خاک ایران است .
وی افزود: این پیروزی نشان از دانش هسته ای ما بوده و نشان می دهد که دانش ما است که موجب پیروزی ملت ها می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا