اخبار

رشد مصرف کیسه های خونی یکبار مصرف پلاستیکی در جهان

بازار جهانی کیسه های خونی یکبار مصرف پلاستیکی در جهان در سال ۲۰۱۴ به مقدار ۲۴۴۲۸۶۸ هزار دلار آمریکا ارزش گذاری شد. طبق محاسبات CAGR پیش بینی می شود از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰ ارزش این محصول بسپاری ۱/۹ درصد افزایش پیدا کرده و به ارزشی معادل ۴۱۳۰۸۴ هزار دلار آمریکا برسد. در حال حاضر بیشتری بازار این محصول به ایالت متحده آمریکا و پس از آن به کانادا مربوط بوده چراکه اختلالات خونی در این منطقه زیاد می باشد. طبق تحقیقات انجام شده توسط Persistence Market Research آسیا رشد بسیار سریعی در این بازار را شاهد خواهد بود.
کیسه های خونی یکبار مصرف پلاستیکی، از جمله تجهیزات پزشکی محسوب شده و برای جمع آوری، ذخیره، فرآیند، تزریق خون، جداسازی و انتقال خون انسان و اجزای خون استفاده می شود. بسته به نیاز تزریق خون انواع مختلفی از این کیسه ها نظیر کیسه های خونی تکی، کیسه های خونی دوگانه، سه گانه، چهاگانه و کیسه های خونی انتقالی موجود می باشد.
به طور کلی جهان شاهد رشد چشمگیری از این کیسه‌های خونی بوده چراکه بیماری های مزمن در حال شیوع بوده، جمعیت دنیا در حال پیر شدن می باشد. به علاوه، رشد هوشیاری دولت ها مبنی بر اهمیت اهدای خون دلیل دیگری بر رشد این کیسه های خونی می باشد. اگرچه، عومل دیگری نظیر بی دقتی در تزریق خون، ناآگاهی در مورد جمع آوری و ذخیره‌ی خون در قسمت های مختلف دنیا رشد بی اندازه ی این محصول را مهار کرده است.
آمریکای شمالی به دلیل وجود بیشترین اختلالات خونی در این منطقه، بیشترین بازار این محصول را دارا می باشد. بازار این محصول در آمریکای شمالی ۳/۹ درصد تا سال ۲۰۲۰ رشد خواهد کرد. آسیا بیشترین رشد در مصرف این محصول را دارا بوده چراکه جمعیت بسیار زیادی در این منطقه ساکن هستند. از لحاظ نوع کیسه های خونی، کیسه های خونی تکی بیشترین رشد را در مقایسه با سایر انواع دارا هستند. لازم به ذکر است که رشد تکنولوژی RFID در تولید کیسه های خونی موجب رشد تقاضای این محصول شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا