اخبار

رشد بازار پلی اتر اتر کتون تا سال ۲۰۲۴

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، انتظار می رود بازار پلی اتر اتر کتون (PEEK) تا سال ۲۰۲۴ به ۰۳/۱ میلیون دلار برسد. نیاز به این ماده در سال ۲۰۱۵ نزدیک به ۵۰۰۰ تن بوده و انتظار می رود تا سال ۲۰۲۴ به ۱۰۰۰۰ تن برسد. طبق تحقیقات انجام شده توسط Grand View Research شاخص CAGR این افزایش نیاز معادل با ۵/۸ درصد از سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۴ خواهد بود.

محرک اصلی رشد مصرف این ماده نیاز به پلاستیک هایی با عملکرد بالا به عنوان جایگزین فلزات در خودروها به منظور کاهش وزن شناخته شده است. طبق چهارچوب مقرراتی در ایالات متحده آمریکا و اروپا صنعت خودروسازی مجبور است برای کاهش مصرف سوخت خودروها ازین مواد به جای فلز در ساختار محصولات خود استفاده نماید. انتظار می رود چنین روندهایی در برخی از نقاط جهان موجب تاثیرگذاری بر سایر کشورها نیز بشود.

خواص منحصر به فرد این ماده نظیر استحکام بسیار خوب و پایداری حرارتی جایگاه آن را در کاربردهایی دیگری نظیر غذا، دارو، هوافضا، بسته بندی و مواد نیمه رسانا نیز ایجاد کرده است.

بیشترین مواد مصرفی در این بخش حاوی الیاف شیشه بوده اند به طوریکه ۹/۴۴ درصد بازار در سال ۲۰۱۵ را به خود اختصاص داده اند. این مواد در صنعت الکتریک و الکترونیک بسیار پرکاربرد می باشد. اما این در حالی است که انتظار می رود پلی اتر اتر کتون حاوی کربن بیشترین رشد را تا سال ۲۰۲۴ به خود اختصاص دهد.

لازم به ذکر است که اروپا در مصرف این ماده پیشرو شناخته است. بیشترین مصرف این ماده در کشورهای آسیا اقیانوسیه مربوط به کشورهای چین و هند می باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا