اخبار

رشد ۵/۴ درصدی بازار پلاستیک‌های تقویت شده با الیاف کوتاه تا سال ۲۰۲۱

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد،بر اساس پیش‌بینی‌های صورت پذیرفته، آینده بازار پلاستیک‌های گرمانرم تقویت شده با الیاف کوتاه (SFT) مثبت ارزیابی شده و استفاده از آن در کاربردهایی نظیر سامانه‌های حمل و نقل، صنعت الکترونیک، صنعت ابزارآلات الکتریکی و وسایل مصرفی روندی افزایشی خواهد داشت.

 به گزارش Research and Markets، بازار جهانی این محصول بین سالهای ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱ با نرخی معادل ۵/۴ درصد رشد خواهد داشت. دلایل  اصلی رشد این بازار قابل بازیافت بودن، سهولت فرایندسازی و قابلیت ساخت هندسه‌های پیچیده با این محصول عنوان شده است. مواد خام اصلی این بازار از الیاف (الیاف شیشه و کربن) و رزین (پلی‌آمید، پلی‌پروپیلن و پلی‌بوتیلن ترفتالات) تشکیل شده است. در این بین، مصرف SFT در سامانه‌های حمل و نقل بیش از سایر کاربردها رشد خواهد داشت.

انتظار می‌رود منطقه آسیا/اقیانوسیه بعنوان بزرگترین بازار این محصول در چند سال آینده باقی مانده و در دوره پیش‌بینی شده بیشترین میزان رشد نیز در این منطقه صورت بپذیرد. دلایل اصلی رشد در این بازار، رشد در صنایع تولیدکننده محصولات مصرفی و تمرکز بیشتر بر استفاده از مواد با کارایی بالا در صنعت عنوان شده است. بمنظور توسعه بازار SFT نوآوری در مواد مورد استفاده از عوامل کلیدی برشمرده شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا