اخبار

رونمایی از دستگاه های کامپاند در ایران پلاست 2014

بسپار می نویسد، کاجاران از دستگاه های کامپاند در ایران پلاست 2014 رونمایی می کند

هروس ابراهیمی در گفت و گو با ستاد خبری از رونمایی دستگاه کامپاند خبرداد. ابراهیمی افزود: تولید این دستگاه‌ که برای اولین بار در ایران ساخته می‌شوند به شکل مهندسی معکوس نبوده و طرح چیدمان مارپیچ دستگاه توسط کادر فنی کاجاران طراحی شده است.

به گفته این تولیدکننده ،دستگاه کامپاند که مهمترین وپژگی آن قابلیت ترکیب کردن مواد مختلف است، در گذشته توسط کاجاران وارد می شده ،ولی توانایی تولید آن در داخل حاصل شده و دارای مزیت رقابتی نیز هست
ابراهیمی قابل رقابت بودن این محصول از نظر قیمت با نمونه مشابه خارجی و خدمات ده ساله پس از فروش را از مزایای تولید این دستگاه در ایران برمی شمارد.

ابراهیمی ضمن مثبت توصیف کردن نمایشگاه ایران پلاست امسال در مقایسه با دوره‌های قبل گفت:‌ امسال شاهد جنب وجوش بیشتری از جانب مشارکت‌کنندگان در نمایشگاه ایران پلاست هستیم.حضور شرکت های پتروشیمی‌ در نمایشگاه و سرمایه‌گذاری برگزار کنندگان روی میهمانان خارجی سبب توسعه کمی و کیفی نمایشگاه برای این دوره شده است.همچنین در سایه اطلاع‌رسانی گسترده‌ای که در این خصوص صورت گرفته حضور کشورهای دیگر هم در نمایشگاه امسال پررونق‌تر است.

کاجاران تولید کننده دستگاه‌های اکسترودر و دستگاه‌های جلوخط اکسترودر است که از سال 1375 به صورت رسمی کار خود را آغاز کرده و بعد از مدتی فعالیت در زمینه واردات دستگاه‌های کامپاند موفق به تولید این نمونه در داخل کشور شده است. به گفته مدیرعامل کاجاران در صورت حمایت از تولید داخل، مزیتی که از محل تولید این دستگاه در داخل عاید اقتصاد کشور می‌شود سالانه بالغ بر یک میلیارد دلار است.
ابراهیمی در خصوص توسعه حضور تولیدات داخلی در بازار جهانی توصیه کرد: ایران پلاست فرصتی است که تولیدکننده داخلی با حضور در آن بتواند به مقایسه جامعی در خصوص قابلیت‌های رقابتی محصولاتش در بازار داخل یا خارج بپردازد. پیشنهاد می کنم شرایطی فراهم شود که تولیدکنندگان داخلی بتوانند با حضور در پاویون های اختصاصی ایران بتوانند در نمایشگاه‌های خارجی به صورت منسجم و هدف‌دار شرکت کرده و ضمن معرفی دستاوردهای خود به تولیدکننده خارجی، از امکان آشنایی با آخرین‌ تولیدات و فناوری روز هم برخوردار شوند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا