اخبار

رونمایی از یک پلیمر عملکردی جدید

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، شرکت Kraton Performance Polymers, Inc. از یک پلیمر عملکردی جدید با نام Kraton G1653 رونمایی کرد. این محصول یک بسپار قطعه ای SEBS یا استایرن اتیلن بوتیلن استایرن می‌باشد.  این محصول که جرم مولکولی کمتری از محصول دیگر با نام Kraton G1652 دارد همچنان استحکام کششی و چقرمگی خود را حفظ کرده و گرانروی محلولی و مذاب کمتری را نیز داراست. محصول جدید Kraton G1653 برای کاربردهای پزشکی و تماسی با مواد غذایی بسیار مناسب می‌باشد. 
اگرچه محصول Kraton G1653 خواص فیزیکی مشابهی با Kraton G1652 دارد ولی دارای گرانروی محلولی بسیار کمتری است. این گرانروی کمتر باعث افزایش میزان جامد و کاهش مواد فرار در محصولات پایه حلالی می‌شود. این در حالی است که همچنان فرآیندپذیری خود را حفظ می‌نماید. برای کاربردهای پوشش این افزایش میزان مواد جامد باعث کاهش ضخامت لایه‌ی پوششی شده و هزینه‌ها را کاهش می‌دهد. برای کاربردهای درزگیری، افزایش میزان مواد جامد جمع شدگی و به تبع آن هزینه‌ها را کاهش می‌دهد. 
محصول جدید Kraton G1653 می‌تواند در PCBTF با غلظت 20 درصد حل شده و به طراحان فرمول بندی این اجازه را می‌دهد تا حلال‌های آلی را حذف نمایند چراکه PCBTF مواد فرار باقی مانده‌ی کمتری را در محصول نهایی به جا می‌گذارد. علاوه بر ویژگی‌های ذکر شده این محصول جدید خواص زیر را نیز داراست:
حین ذخیره و نگهداری به یکدیگر نمی‌چسبند
با تجهیزات بادی معمولی نقل و انتقال داده شود
زمان حل کردن در حلال خوشه ای نمی شود
به دلیل ویژگی‌های خاص موجب افزایش سرعت تولید می‌شود
از جمله کاربردهای گسترده‌ی این محصول جدید می‌توان موارد زیر را نام برد:
کاربردهای پوشش، درزگیر، چسب‌های حساس به فشار، چسب‌های گرماذوب، آمیزه‌های TPE، آمیزه‌های کشسان، آمیزه‌های پزشکی، مستربچ‌های رنگی، افزودنی‌های غلیظ، ژل‌های نفتی (Oil Gel)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا