اخبار

رکورد بازیافت پلی وینیل کلراید اروپا در سال ۲۰۱۸ شکسته شد

بسپار/ ایران پلیمر اروپا در سال گذشته میلادی موفق شد در چارچوب برنامه داوطلبانه بازیافت پلی وینیل کلراید یا پی وی سی (PVC) خود، به رکورد بازیافت ۷۳۹ هزار تنی این محصول دست یابد.

بر اساس تازه ترین داده های منتشر شده در سال جاری میلادی، اروپا در سال گذشته میلادی موفق شد در چارچوب برنامه داوطلبانه بازیافت پلی وینیل کلراید یا پی وی سی (PVC) خود، موسوم به وینیل پلاس (VinylPlus)، به رکورد بازیافت ۷۳۹ هزار تن پی و سی دست یابد. رقم یادشده افزایشی ۱۵.۶ درصدی را نسبت به سال پیش از آن نشان می دهد.

در اوایل ماه مه امسال، کارشناسان در کنفرانسی دو روزه در پراگ، پایتخت جمهوری چک، به بررسی موضوع امسال یعنی تسریع نوآوری (accelerating innovation) و همچنین چالش ها و فرصت های پدیده آمده در نتیجه به کارگیری فناوری های نوین در بخش پلی وینیل کلراید پرداختند.

بریجیت درو، مدیر کل برنامه وینیل پلاس، که در کنفرانس یادشده سخن می گفت، عنوان کرد: دستیابی به رکورد نزدیک به ۷۴۰ هزار تن که ۹۲.۴ درصد هدف سال ۲۰۲۰ برنامه وینیل پلاس است، علی رغم وجود محدودیت های رگولاتوری محقق شد.

در این میان رکووینیل (Recovinyl)، به عنوان رویه و طرح کلی بازیافت صنایع پی وی سی قاره سبز، با اختصاص ۷۳۵ هزار تن از پلی وینیل کلراید بازیافت شده به خود، همچنان مهمترین نقشه راه فعالان این صنعت بود.

بر اساس اعلام درو، از سال ۲۰۰۰ میلادی نزدیک به پنج میلیون تن پی وی سی بازیافت شده است.

وی یادآور شد: در چارچوب تعهد اختیاری برنامه وینیل پلاس، در حال پیشبرد پیوسته اهداف خود در راستای دستیابی به پایداری (sustainability) و زیست سازگاری بیشتر فعالیت های این صنعت هستیم. این در شرایطی رخ می دهد که سیاست های جدید اتحادیه اروپا وضعیت تازه ای را برای بخش پلاستیک قاره سبز رقم زده است.

 

نیپنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا