اخبار

رییس اتاق ایران و عراق ادعا کرد: تمامی مرزهای مبادلاتی باز است/ هیچ کامیونی در مبادی مرزی عراق متوقف نشده

بسپار/ ایران پلیمر یحیی آل‌اسحاق درباره وضعیت صادرات به عراق اظهار داشت:‌ روزانه و بدون هیچ توقفی کامیون‌های بار صادراتی ایران از مرزهای تمرچین، ‌باشماق، خسروی،‌ پرویزخان، شلمچه و چذابه وارد عراق می‌شوند.

وی با اعلام جدیدترین آمار از حرکت کامیون‌های حامل بارهای صادراتی به عراق گفت: از ابتدای اسفند ماه سال جاری تاکنون 749 کامیون از مرز شلمچه، 321 کامیون از مرز چذابه، 659 کامیون از مرز مهران، 355 کامیون از مرز سومار و 129 کامیون از مرز خسروی وارد عراق شده‌اند.

وی گفت:‌ عمده کالاهای صادراتی به عراق شامل میوه و تره‌بار، مواد شیمیایی، لوله‌های چدنی، محصولات فلزی، ‌آهن‌آلات، ‌لوازم خانگی، کاشی و سرامیک، مصالح ساختمانی، مواد غذایی و نوشیدنی، خشکبار و کالاهای عمومی است.

آل‌اسحاق در عین حال با بیان این جمله که “افت‌وخیزهایی در مرز مهران داشتیم”، افزود:‌ با این حال تاکنون 800 کامیون از مرز مهران وارد عراق شده است و در زمان حاضر هیچ کامیون صادراتی ایران در این مرز متوقف نیست.

وی با ابراز اینکه دولت عراق در مرز مهران تغییر مدیریتی دارد،‌ ادامه داد:‌ تعطیلی موقت این مرز نیز به‌دلیل استقرار نیروهای جدید در این مرز است که به‌زودی شاهد استقرار نیروهای جدید خواهیم بود.

آل‌اسحاق میزان صادرات ایران به عراق را در سال گذشته 13 میلیارد دلار اعلام و اضافه کرد:‌ در 10 ماه امسال 9 میلیارد دلار کالا به این کشور صادر شده است که تا پایان سال به این رقم و حتی بیشتر می‌رسد.

 

تسنیم

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا