اخبار

زنگنه:دوران مدرک گرایی گذشته است/ احراز صلاحیت حرفه‌ای یک تغییر پارادایم در صنعت نفت است

بسپار/ایران پلیمر وزیر نفت دیروز در مراسم اعطای گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای عنوان کرد: نه تنها در موضوع سازمان‌های دولتی بلکه در سطوح کلان تر، توسعه، محصول انسان‌های توسعه یافته است. بیژن‌زنگنه ادامه داد: بدون انسان توسعه یافته نه اینکه کاری انجام نمی‌شود بلکه به توسعه نمی‌رسیم.وی با بیان اینکه توسعه مفهوم جامعی است که از مسائل معنوی و اخلاقی تا مسائل فنی را در بر می‌گیرد، تاکید کرد: اخلاق حرفه‌ای جزو لاینفک زندگی توسعه یافته است.

وی ادامه داد: در کشور ما هم همین طور است در هر قسمتی انسان‌های توسعه یافته وجود داشته، توسعه محقق شده است. وی با بیان اینکه اگر بخواهیم توسعه پیدا کنیم باید به انسان‌های توسعه یافته توجه کنیم، گفت: با این کار پول‌هایی که مردم در اختیار ما گذاشتند به بهترین نحو سرمایه‌گذاری می‌شود. زنگنه با اشاره به اینکه باید به جای تلف کردن وقت همکاران برای اخذ مدارک بالاتر، دوره‌های کوتاه را بگذرانند تا نگاه‌ها تغییر کند، گفت: این اقدام در حالی انجام شد که برای صلاحیت پیمانکار و مشاور روش گذاشته بودیم ولی برای مدیر پروژه‌های خودمان صلاحیت نداشتیم.

وی با تاکید بر اینکه با بررسی‌های انجام شده مشخص شد که در مناقصات ضعیف هستیم و ۸۰ درصد افرادی که درگیر مناقصات بودند اطلاعات اولیه از قوانین را نداشتند، ادامه داد: این ضعف ما است که اختیار خود را به افراد بی‌صلاحیت دادیم و در ادامه مناقصات باطل می‌شد.

زنگنه افزود: این موضوع باعث شد تا به جای احراز شرایط عادی، صلاحیت حرفه‌ای را مدنظر قراردهیم که یک تغییر پارادایم است. وی تاکید کرد: وقتی این گواهینامه‌ها نباشد افراد به سیاسیون مراجعه می‌کنند تا بتوانند پست بگیرند، اما اگر گواهی صلاحیت مدنظر باشد نمی‌توانند از این راه‌ها استفاده کنند. وزیر نفت گفت: در تمام دنیا تعداد مدیران سیاسی محدود است و بقیه افراد با داشتن صلاحیت حرفه‌ای برسر کار می‌آیند.

دنیای اقتصاد 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا