اخبار

ساخت “شیمی شهرها” در دستور کار قرار گرفت

بسپار می نویسد، ساخت و توسعه شهرکهای تخصصی پتروشیمی با هدف توسعه صنایع تکمیلی و ایجاد ارزش افزوده در دستور کار وزارت نفت قرار دارد.
معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدرو کربوری وزارت نفت در گفتگو با خبرنگار شانا اظهار کرد: توسعه و توجه به شهرکهای تخصصی پتروشیمی یا همان شیمی شهرها از برنامه های امسال وزارت نفت برای توسعه صنعت پتروشیمی و به طور مشخص صنایع تکمیلی است.

منصور معظمی افزود: تکمیل و اجرای طرحهای توسعه ای پتروشیمی و بازاریابی برای صادرات محصولات پتروشیمی از دیگر برنامه های امسال خواهد بود.

وی ادامه داد: امروز صنعت پتروشیمی ایران با وجود تمام چالشها در موقعیت مهم و استراتژیکی قرار دارد و می توان با بهره گیری از تمام ظرفیتهای موجود این صنعت را که دارای ارزش افزوده بالایی است به جایگاه واقعی خود برساند.

معاون وزیر نفت پیشتر به شانا گفته بود : وزارت نفت به دنبال بازیابی هویت صنعت پتروشیمی ایران است و در این مسیر با همکاری و تلاش تمام فعالان این صنعت، دوباره پتروشیمی ایران را احیا خواهیم کرد.

معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت اظهار کرده بود: صنعت پتروشیمی ایران با وجود همه چالشها با یکدلی و تعامل، دوباره در مسیر پیشرفت و توسعه قرار می گیرد و احیا می شود.

وی تاکید کرده بود: صنعت پتروشیمی باید طرحهای توسعه ای خود را اولویت بندی کند تا از این طریق و با برنامه ریزی های منسجم، مجتمع هایی که باید زودتر در مدار قرار گیرند، در اولویت ساخت و تکمیل باشند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا