اخبار

ساخت پوشش سد حرارتی سرامیکی ماشین آلات صنایع غذایی در کشور

بسپار می نویسد، عضو هیأت علمی گروه طراحی ماشین آلات مواد غذایی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی از ساخت پوشش سد حرارتی سرامیکی در پژوهشکده خبر داد.
به گزارش ایسنا، دکتر عباس افراسیابی با اشاره به لزوم استفاده از فناوری‌های مدرن در ساخت پوشش های سد حرارتی اظهار کرد: در ساخت این پوشش از روش پاشش حرارتی استفاده شده است که طول عمر و بازده عملکردی آن را افزایش می دهد.
وی تصریح کرد: این پوشش می تواند دمای محدوده ای که حرارت روی آن اعمال می شود را بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ درجه کاهش داده و از این راه طول عمر جدار در معرض شعله را افزایش دهد.
عضو هیأت علمی گروه طراحی ماشین آلات مواد غذایی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی طول عمر این پوشش را پنج سال عنوان و خاطرنشان کرد: در صورت اتمام این مدت می توان دوباره این پوشش را روی سطح مورد نظر اعمال کرد.
افراسیابی ادامه داد: این پوشش که برای نخستین بار در کشور ساخته شده، در محفظه احتراق که به دلیل دمای بالا امکان آسیب به جداره در آن وجود دارد قابل استفاده است.
وی خاطر نشان کرد: کاربرد این پوشش در صنایع غذایی در شرایط به کارگیری دمای بالا در فرآوری محصولات اهمیت دارد و می تواند به عنوان عایق حرارتی با در امان نگاه داشتن تجهیزات از دمای بالا، میزان خوردگی آنها را کاهش دهد.
عضو هیأت علمی گروه طراحی ماشین آلات مواد غذایی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی ادامه داد: با توجه به اینکه کاهش فرسایش ماشین آلات مواد غذایی یک عامل مهم در افزایش بازده عملکردی آنها است، این پوشش بهره وری ماشین آلات صنایع غذایی که در معرض حرارت قرار دارند مانند سرخ کن، خشک کن و فر را افزایش داده و می تواند از این طریق صرفه اقتصادی برای صنعتگران به همراه داشته باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا