اخبار

ساخت واحد جدید پلی پروپیلن توسط یک شرکت آلمانی در کشور

بسپار می نویسد،  مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: با مشارکت شرکت «لورگی» آلمان واحد 500 هزار تنی پلی پروپیلن در کشور ساخته می شود.

 علی محمد بساق زاده افزود: با هدف تکمیل زنجیره ارزش برنامه‌ریزی دقیقی در شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران شده است که از جمله آن باید به همکاری با شرکت لورگی برای ساخت واحد پلی پروپیلن در مشارکت با شرکت پژوهش فناوری پتروشیمی اشاره کرد.
وی همکاری مشترک لورگی در ساخت واحد پلی پروپیلن را نخستین همکاری ایران در تولید این محصول دانست.
عضو هیات مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با اعلام جزییات این همکاری گفت: شرکت پژوهش فناوری پتروشیمی اقدام به احداث و تولید واحد تولید پلی پروپیلن به شکل پایلوت کرده که با تصمیم شرکت ملی صنایع پتروشیمی قرار است میزان تولید در این واحد به 120 هزار تن در سال افزایش یابد.
بساق زاده ادامه داد: برنامه ریزی کنونی ما افزایش تولید پلی پروپیلن در شرکت پژوهش فناوری پتروشیمی تا 500 هزار تن در سال است. بر این اساس، با شرکت‌های خارجی از جمله لورگی مذاکره شده است تا این ظرفیت محقق شود.
واحد نیمه صنعتی تولید پلی پروپیلن شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در مرکز اراک قرار دارد که ساخت آن از مهر ماه ١٣٩١ آغاز و شهریور ماه امسال افتتاح شد.
ظرفیت اسمی تولید پروپیلن کشور تا سال 1392 حدود 965 هزار تن بوده که افزایش ظرفیت تولید پروپیلن کشور در برنامه ششم توسعه حدود چهار میلیون تن در نظر گرفته شده است.
براساس برنامه ریزی صورت گرفته، ظرفیت تولید پروپیلن تا پایان برنامه هفتم توسعه به حدود هشت میلیون تن خواهد رسید.
مجموع ظرفیت نصب شده صنعت پتروشیمی اکنون به بیش از 63 میلیون تن در سال رسیده است.

منبع: وزارت نفت 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا