اخبار

سازمان مدیریت صنعتی: حضور پررنگ پتروشیمی ها در میان 500 شرکت بزرگ و موثر در اقتصاد کشور

بسپار/ ایران پلیمر  مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی اعلام کرد: رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران (رتبه‌بندی IMI-۱۰۰) برای بیست و یکمین سال متوالی انجام شده و سازمان مدیریت صنعتی فهرست ۵۰۰ شرکت بزرگ و موثر در اقتصاد کشور را ۸ بهمن ماه منتشر می‌کند.

ابوالفضل کیانی در نشست خبری با اصحاب رسانه، درباره اهداف رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران گفت: تولید اطلاعات در مورد بنگاه‌های اقتصادی کشور و شفاف‌سازی فضای کسب و کار، رتبه‌بندی شرکت‌ها از نظر میزان اثرگذاری در اقتصاد کشور و گسترش رقابت میان بنگاه‌های اقتصادی، مهم‌ترین اهداف انجام این رتبه‌بندی است.

وی افزود: در رتبه‌بندی امسال، ۲۶ درصد شرکت‌های بزرگ در صنعت بانک و موسسات اعتباری، ۱۴ درصد در صنعت پتروشیمی، ۱۳ درصد در صنعت فرآورده‌های نفتی، ۷ درصد در صنعت فلزات اساسی و ۶ درصد در صنعت حمل و نقل و خودرو فعالیت می‌کنند.

همچنین ۵۰ درصد شرکت‌های برتر صادرکننده در صنعت پتروشیمی، ۱۵ درصد در صنعت فرآورده‌های نفتی، ۱۷ درصد در صنعت فلزات اساسی و ۴ درصد در صنعت چندرشته‌ای فعال هستند.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی تصریح کرد: رتبه‌بندی از ابعاد مختلفی اهمیت دارد که یکی از این ابعاد، کمک به برندسازی در داخل و بین‌الملل است‌. همچنین سیاست‌گذاران و برنامه‌ریزان اقتصادی می‌توانند از رتبه‌بندی برای تدوین استراتژی‌های آتی بنگاه‌ها از طریق تحلیل روندهای اقتصادی استفاده کنند.

 

روزنامه دنیای اقتصاد

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا