اخبار

سرمایه گذاری پتروشیمی مارون برای ساخت پتروپالایشگاه

بسپار می نویسد، مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: ساخت پتروپالایشگاه در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.

این شرکت به دنبال ساخت یک مجتمع پتروپالایشگاهی است و در این مسیر مذاکره های خوبی با چند شرکت خارجی انجام شده است.

رحیم شریف موسوی افزود: امروزه پتروپالایشگاه ها به سرعت در نقاط مختلف جهان به دلیل دارا بودن ارزش افزوده بالا در حال گسترش هستند و با توجه به وجود ذخایر فراوان ، ایران می تواند با احداث پتروپالایشگاه ها سهم خود را در تجارت جهانی محصولات پتروشیمیایی و پالایشی افزایش دهد.

وی ادامه داد: احداث پتروپالایشگاهها راهی به سوی کاهش خام فروشی و اقتصاد مقاومتی است و تولید محصولات پتروشیمی باید اولویت دار بوده و تولید بنزین و گازوییل اولویت بعدی پتروپالایشگاه ها باشد چون امروزه محصولات پتروشیمی در سطح جهان یک محصول ارزشمند بوده و سودآوری مطلوبی را داراست.

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: همزمان با تحولات انرژی در سطح جهان باید جهت گیری مجتمع های پتروشیمی کشورمان نیز تغییر کرده و بازنگریهای لازم با هدف توسعه صنعت پتروشیمی ایران انجام شود.

وی در مورد شرایط کلی حاکم بر شرکتهای پتروشیمی گفت: در اقتصاد ما شرکتهای پتروشیمی از مزیت خوبی برخوردار هستند و در هر شرایطی، وضعیت سهامشان قابل دفاع است، چراکه زمینه های مثبت موجود در این شرکتها بسیار بالاست.

به گزارش شانا، سالانه حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن انواع محصولات پتروشیمی همچون اتیلن، اتیلن گلایکول، پلی پروپیلن و پلی اتیلن سنگین در پتروشیمی مارون تولید و بخش عمده ای از آن به بازارهای آسیایی و اروپایی صادر می شود.

برپایه این گزارش کشور چین بزرگترین واردکننده محصولات پتروشیمی مارون بوده و بزرگترین مشتری پلیمرها و ام.ای.جی این مجتمع تولیدی است.

محصولات این مجتمع به عنوان ماده اولیه برای تولید انواع پلاستیکها ( روپوش کابل، انواع فیلم و نوار، جعبه های نوشابه ، جلد باطری اتومبیل، ظروف مایعات، وسایل پزشکی، لوله انتقال مواد و … ) و همچنین به عنوان خوراک واحدهای پاییین دستی، تولید ضد زنگ، ضد یخ خودرو، رنگ، صنایع نساجی و الیاف مصنوعی، چسب، عایقهای الکتریکی، جوهر چاپ ، صنایع آرایشی و … به کار می رود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا