اخبار

سرمایه گذاری میلیارد دلاری کشورهای حاشیه خلیج فارس در صنعت پلاستیک

بسپار می نویسد، کشورهای حاشیه خلیج فارس با سرمایه گذاری های گسترده به دنبال تولید انواع محصولات پلاستیکی هستند.

 ﻋﺒﺪﺍﻟﻮﻫﺎب ﺍﻟﺴﻌﺪون، دﺑﯿﺮ ﮐﻞ ﺍﻧﺠﻤﻦ ﺗﻮﻟﯿﺪﮐﻨﻨﺪﮔﺎﻥ ﻣﺤﺼﻮﻻﺕ ﺷﯿﻤﯿﺎﯾﯽ و ﭘﺘﺮﻭﺷﯿﻤﯽ ﮐﺸﻮﺭﻫﺎﯼ ﺣﺎﺷﯿﻪ ﺧﻠﯿﺞ ﻓﺎﺭس (GPCA) اظهار ﮐﺮﺩ: سرمایه گذاری پتروشیمی های حوزه خلیج فارس در صنعت پلاستیک به حدود 55 میلیارد دلار رسیده است.

بر اساس این گزارش ، صنایع پلاستیک در کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، موسوم به جی سی سی (GCC)،  نزدیک به 40 هزار فرصت شغلی ایجاد کرده و با ایجاد 118 هزار موقعیت شغلی دیگر، به رونق بخش های مرتبط نظیر حمل و نقل دریایی و خدمات وابسته به آن انجامیده است.

السعدون افزود: صنایع پلاستیک کشورهای جی سی سی، با رشد پنج درصدی، به ظرفیت تولید سالانه 27 میلیون و 100 هزار تن دست یافته است که 9 درصد از کل حجم پلاستیک تولیدی جهان را شامل می شود.

بر اساس تازه ترین مطالعات صورت گرفته توسط ﺍﻧﺠﻤﻦ ﺗﻮﻟﯿﺪﮐﻨﻨﺪﮔﺎﻥ ﻣﺤﺼﻮﻻﺕ ﺷﯿﻤﯿﺎﯾﯽ ﻭ ﭘﺘﺮﻭﺷﯿﻤﯽ ﮐﺸﻮﺭﻫﺎﯼ ﺣﺎﺷﯿﻪ ﺧﻠﯿﺞ ﻓﺎﺭس، تولید پلاستیک کشورهای حوزه خلیج فارس تا پایان دهه جاری میلادی با نرخ ثابت 3.2 درصد افزایش می یابد. پیش بینی این رشد پایدارعمدتا به پروژه های راهبردی در نظر گرفته شده از سوی پتروشیمی های منطقه برمی گردد. موضوعی که به عقیده السعدون به تنوع اقتصادی (economic diversification) هرچه بیشتر کشورهای حوزه خلیج فارس کمک شایانی می کند.

 دبیر کل این انجمن همچنین معتقد است: رشد مطلوب صنایع پلاستیک منطقه گواهی برنگاه بلندمدت مدیران این عرصه است و همچنین قابل اعتماد و پایدار بودن سرمایه گذاری در صنعت پلاستیک را تایید می کند.

 منبع:نیپنا

[EasyDNNnewsLink|103]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا