اخبار

سرمایه گذاری گسترده هند برای تولید محصولات پلیمری پتروشیمی

بسپار می نویسد، هند قصد دارد تا با هدف تامین نیاز داخلی و نیز رشد صادرات ظرفیت تولید محصولات مختلف پلیمری خود را افزایش دهد.

 شرکت نفت هند (IOC) به عنوان بزرگترین شرکت دولتی این کشور برنامه دارد تا با هدف تامین تقاضای فزاینده برای محصولات پتروشیمی، به ویژه پلاستیک ها و پلیمرها، 32 هزار کرور روپیه برای افزایش ظرفیت خود تا سال مالی 2021 میلادی سرمایه گذاری کند.
سانجیوسینگ، رئیس شرکت دولتی نفت هند، عنوان کرد: سرمایه گذاری یادشده بخشی از برنامه تخصیص اعتبار یک تریلیون و 800 میلیارد روپیه ای این شرکت ظرف پنج تا هفت سال آینده به شمار می رود.
شاخه پترشیمی یک چهارم از سود شرکت نفت هند به عنوان سودآورترین شرکت بخش دولتی این کشور را به خود اختصاص می دهد. رقم سود شرکت نفت هند در بخش پتروشیمی در سال مالی 2017 به بالاترین سطح یعنی 19 هزار و 106 کرور روپیه رسید.
این شرکت در حال حاضر تعدادی پروژه پتروشیمی به ارزش 20 هزار و 800 کرور روپیه را اجرایی کرده است و در آستانه راه اندازی یک مجتمع تولید پلی پروپیلن به ارزش سه هزار و 150 کرور روپیه در پالایشگاه خود با ظرفیت 15 میلیون تن در بندر پارادیب ایالت اودیشای هند قرار دارد.
رئیس شرکت نفت هند در جمع سهامداران اظهار داشت: با توجه به پیش بینی رشد تقاضا برای محصولات پتروشیمی به ویژه پلاستیک ها و پلیمرها، به دنبال افزایش ظرفیت هستیم و ظرف پنج سال آینده 32 هزار کرور روپیه با همین هدف هزینه می شود.

 

منبع:نیپنا

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا