اخبار

سفرای بیش از ۸۰ کشور در اتاق بازرگانی ایران

بسپار می نویسد، دیدار نوروزی بیش از ۸۰ سفیر و مقامات سفارت‌های کشورهای خارجی و هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در محل این اتاق در خیابان طالقانی برگزار شد.
به گزارش مهر، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در این دیدار با اشاره به ثبت جهانی جشن نوروز در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: ان شاءالله سال جدید سالی پر از امید و حرکت به سمت آینده بهتر باشد.
غلامحسین شافعی با خوش آمدگویی به مهمانان ابراز امیدواری کرد: روابط اقتصادی ایران با کشورهای جهان در سال جدید گسترش یابد.
وی افزود: توسعه روابط اقتصادی به توسعه روابط پایدار سیاسی و فرهنگی کمک خواهد کرد.
شافعی همچنین دبا اشاره به اینکه این دیدار نوروزی هر سال با سفرا و نمایندگان خارجی مقیم ایران برگزار می شود، گفت: امسال تعداد و سطح شرکت کنندگان در این جلسه بیش از سال‌های دیگر بود.
وی افزود: از آنجایی که آینده پیش روی ما تعامل سازنده اقتصادی در سطح جهانی است، ما باید از هم اکنون روابطمان را با کشورهای دیگر گسترش دهیم و انجام این دیدارها می تواند در این زمینه مؤثر باشد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: در دیدار دیشب تقاضاهای فراوانی برای اعزام، پذیرش هیات و مذاکرات تخصصی با فعالان اقتصادی ایران انجام شد که امیدواریم اجرایی شود.
شافعی افزود: سفرای بیش از ۸۰ کشور ازجمله آلمان، فرانسه، اتریش، مصر، امارات عربی متحده، عمان، لبنان، روسیه، مالزی، ژاپن و بسیاری دیگر در این دیدار حضور داشتند.
وی گفت: فعالان اقتصادی باید توجه کنند که اکنون شرایط جدیدی به وجود آمده است و باید با تدبیر و برنامه ریزی، روابط اقتصادی خود را با کشورها گسترش دهند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا