اخبار

سود تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی از ۱۷به ۱۱درصد کاهش یافت

بسپار می نویسد، معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: براساس مصوبه شب گذشته هیات وزیران سود تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی از ۱۷ درصد به ۱۱ درصد کاهش یافت.
به گزارش ایرنا، دکتر علی وطنی روز سه شنبه در آیین آغاز بکار پانزدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی افزود: درسال ۹۳ با تشکیل صندوق نوآوری و شکوفایی مجلس و دولت ۱ هزارمیلیارد تومان برای این صندوق اعتبار اختصاص دادند .
وی بیان کرد: از این اعتبار تا امروز حدود ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای تولید محصولات دانش بنیان به شرکت های دانش بنیان پرداخت شده است و ۸۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار جذب نشده است.
وطنی با اشاره به اینکه این صندوق نمی تواند به بخش دولتی وام دهد، اظهارکرد: براساس قانون درسال ۹۴، ۱ هزارمیلیارد تومان و درسال ، ۹۵ نیز ۱ هزارمیلیارد تومان اعتبار برای صندوق نوآوری و شکوفایی درنظرگرفته شده است.بنابراین فرصت خوبی برای بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان فراهم شده است.
وی یادآورشد معاونت علمی ریاست جمهوری از روند تجاری سازی فعالیت های شرکت های دانش بنیان که با عرضه محصول و یا فرآیند جدید همراه باشد حمایت می کند.
وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند رشد اقتصادی حقیقی درتولید ثروت از طریق دانش علم است افزود: درافق سال ۱۴۰۴ براساس سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه علم و دانش، ۵۰ درصد اقتصاد کشور ازمحل فروش محصولات دانش بنیان تحقق یابد.
وطنی یادآورشد دانشجویان و فارغ التحصیلانی که می خواهند شرکت دانش بنیان راه اندازی کنند باید محصولی با نوآوری و فناوری دانش بنیان عرضه کنند.
وی با اشاره به اینکه تا همین امروز هزار و دویست شرکت دانش بنیان درکشور ثبت شده است افزود: رشته مهندسی شیمی این پتانیسل را دارد که صدها شرکت دانش بنیان رد این زمینه فعالیت کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا