اخبار

سومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران اردیبهشت 93 برگزار می شود

بسپار می نویسد، دبیرخانه سومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، مهلت و روش ثبت‌نام شرکت‌های سازنده تجهیزات و تولیدکنندگان مواد آزمایشگاهی داخل کشور برای حضور در این نمایشگاه را اعلام کرد.
به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با توجه به برگزاری موفقیت‌آمیز دو دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری «سومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران» را در اردیبهشت ماه سال 1394 برگزار می‌کند.
بر همین اساس، شرکت‌های سازنده تجهیزات و تولیدکنندگان مواد آزمایشگاهی در داخل کشور می‌توانند به منظور ثبت ‌نام در این نمایشگاه تا تاریخ 30بهمن ماه امسال به نشانی www.iranlabexpo.ir مراجعه کنند یا با دبیرخانه نمایشگاه با شماره 88965783-021 تماس بگیرند.
نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در ده بخش موضوعی نفت و پتروشیمی، برق- الکترونیک -نرم افزار، عمران و ساختمان، مکانیک، شیمی و متالوژی، کشاورزی و محیط زیست، فیزیک پایه، تجهیزات عمومی آزمایشگاهی، مواد آزمایشگاهی، مهندسی پزشکی و زیست مواد، تجهیزات و ماشین آلات در حوزه فناوری‌های راهبردی برگزار می‌شود.
بنا بر این گزارش، هدف از برگزاری این نمایشگاه حمایت از اشتغال پایدار در شرکت‌های دانش‌بنیان؛ توسعه فناوری از طریق ایجاد کشش بازار برای توانمندسازی شرکت‌های سازنده از طریق حمایت از خرید تجهیزات، ترغیب دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی به استفاده از محصول ایرانی، کاهش وابستگی آزمایشگاه‌های داخلی به تجهیزات و مواد مصرفی وارداتی، کمک به شکل‌گیری بازار بزرگ و پایدار داخلی برای تجهیزات و مواد مصرفی آزمایشگاهی ساخت ایران است.
همچنین، تسهیل در تبادل فناوری و هم‌افزایی میان سازندگان تجهیزات و مواد مصرفی آزمایشگاهی، ایجاد ارتباط مستقیم خریداران اصلی و اعضای هیات علمی با شرکت‌های سازنده تجهیزات آزمایشگاهی، تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان در پاسخگویی به نیازهای کشور، ظرفیت‌سازی برای صادرات محصولات دانش بنیان، شناسایی شرکت‌های توانمند در کشور در زمینه تولید مواد و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته و حمایت از آنها، معرفی توانمندی‌های کشور در زمینه تولید مواد و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی در کشور و تبدیل شدن به قطب تولید تجهیزات آزمایشگاهی در منطقه، حمایت از عرضه تولیدات استاندارد، بهبود کیفیت تولیدات داخلی، به روزرسانی مشخصات و ارتقای کمی و کیفی خدمات پس از فروش از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان تولید کننده تجهیزات و مواد مصرفی آزمایشگاهی در کشور، از دیگر اهداف این نمایشگاه محسوب می‌شود.
حضور قطعی ثبت نام کنندگان در نمایشگاه پس از تائید فنی محصولات شرکت‌ها و محرزشدن نقش آنان در بومی سازی و دستیابی به فناوری ساخت یا تولید محصولات خواهد بود.
سومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، اردیبهشت ماه سال 1394 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می‌شود و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همانند دوره‌های قبل این نمایشگاه از خریداران واجد شرایط حمایت‌های ویژه‌ای به عمل خواهد آورد.

* حمایت و یارانه‌های اعطایی بر مبنای سطوح فناوری تجهیزات
براساس این گزارش، بر پایه تصمیمات متخذه در شورای سیاستگذاری سومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، مقرر شد؛ حمایت‌ها و یارانه‌های اعطایی معاونت بر مبنای سطوح فناوری تجهیزات که توسط یک کمیته تخصصی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت، صورت پذیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا