اخبار

سپاسدار مدیر نمایشگاه رنگ و رزین تهران: صادرات ۵۰ میلیون دلاری رنگ و رزین در ۷ ماهه امسال

دبیر اجرایی چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی رنگ، رزین، پوشش‌های صنعتی و مواد کامپوزیتی گفت: صادرات رنگ، رزین و پوشش‌های صنعتی در ۷ ماهه امسال به ۵۰ میلیون دلار رسید.
به گزارش فارس، شهنام سپاسدار اظهار داشت: سالانه ۵۲ هزار تن رنگ و رزین در کشور تولید می شود که اگر چه پاسخگوی بخش قابل توجهی از نیاز داخلی است اما بخشی از آن نیز صادر می شود، بنابراین اگر مازاد تولید داشته باشیم به طور قطع بازارهای صادراتی را کسب کرده و برای کشور ارزآوری خواهیم داشت.
وی میزان صادرات رنگ و رزین در ۷ ماهه ابتدای سال جاری را ۵۰ میلیون دلار عنوان و خاطر نشان کرد: امیدواریم بتوانیم با صادرات بیشتر، ارزآوری بیشتری را هم برای کشور در شرایط کاهش قیمت نفت داشته باشیم.
سپاسدار در ادامه با اشاره به برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی رنگ، رزین، پوشش‌های صنعتی و مواد کامپوزیتی از امروز تا ۲۹ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی، گفت: در این نمایشگاه ۲۵۵ شرکت داخلی و ۶۵ شرکت خارجی حضور دارند، این در شرایطی است که در بخش خارجی، تعداد شرکت‌های حاضر ۱۷۰ درصد و متراژ نیز ۴ برابر رشد داشته است.

دبیر اجرایی چهاردهمین نمایشگاه بین المللی رنگ و رزین افزود: در بخش خارجی نمایشگاه تلاش شده تا تولیدکنندگان ماشین‌آلات و مواد اولیه این صنعت حضور یابند،چرا که ۸۰ درصد نیاز مواد اولیه در کشور تأمین می شود و برای تأمین ۲۰ درصد دیگر نیز تلاش شده تا از طریق جذب شرکت های خارجی که مواد و ماشین آلات تولید می کنند، بتوان ظرفیت تولید را افزایش دهیم.

وی اظهار داشت: در نمایشگاه رنگ، شرکت‌هایی از چین، ترکیه، تایوان هند، بلژیک، سوئیس، آلمان، ایتالیا، فرانسه و امارات متحده عربی حضور دارند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا