اخبار

سیم و کابل ابهر: قرارداد ۴۰ میلیون دلاری تامین کابل فشار قوی برق عراق

بسپار می نویسد، مدیرعامل شرکت سیم و کابل ابهر گفت: با توجه به پتانسیل بالایی که صنعت برق ایران در صادرات خدمات فنی و مهندسی دارد بزرگترین قرارداد تامین کابلهای فشار قوی وزارت نیرو عراق به ارزش ۴۰ میلیون دلار منعقد شد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، علیرضا کلاهی روز شنبه در نشست خبری در تشریح نحوه واگذاری این قرارداد، افزود: طی سالهای گذشته صنعت برق ایران در کشور عراق فعال بوده و در شهر بصره نیز یک خط انتقال ۱۳۲ کیلوولت را اجرایی کردیم که همین باعث توجه وزارت نیرو عراق برای همکاری با ایران شده است.

وی ادامه داد: در قرارداد مذکور کشورهای مالزی، کره، ترکیه، ایتالیا، آلمان، سوئیس، امارات و عربستان سعودی نیز حضور داشتند که ایران توانست قرارداد را برنده شود و در حال حاضر مسایل مربوط به سازوکار مالی آن نیز انجام شده و پروژه در حال انجام است.

رییس شرکت سیم وکابل ابهر با بیان آنکه منطقه عراق در طول روز تنها ۲ ساعت برق پایدار دارد، اظهار داشت: پیش بینی این است که بازار عراق تا سال ۲۰۳۰ در صنعت برق ۴۰۰ میلیون دلار پتانسیل دارد لذا باید به گونه ای در این بخش سیاست گذاری کنیم که ۳۰ درصد از این بازار را بدست آوریم.

کلاهی گفت: این شرکت در آذربایجان، عربستان سعودی و سوریه نیز پروژه هایی را در دست بررسی دارد که پس از قطعی شدن قراردادهای آن را عملیاتی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه ۹۵ درصد مواد اولیه صنعت برق از منابع داخلی تامین می شود، افزود: بنا داریم در آینده به پروژه های نفت وگاز عراق وارد شویم و طرح های مرتبط با برق را عملیاتی کنیم.

مدیرعامل شرکت سیم و کابل ابهر اضافه کرد: این قرارداد نیازمند تولید کابلهای تخصصی است که باید در طول یکسال تولید شود.

گفتنی است در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و برق وزرای نیرو، صنعت ومعدن وتجارت بر صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور تاکید داشتند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا