اخبار

شاخص قیمت تولیدکننده در بخش محصولات لاستیکی و پلاستیکی افزایش یافت


بسپار به نقل از خبرگزاری تسنیم می نویسد، براساس اعلام مرکز آمار شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت در سال ۱۳۹۳ ، ۱۶.۱ درصد افزایش نسبت به سال ۱۳۹۲، به عدد ۱۹۲.۲ رسید در حالی که این شاخص در سال ۱۳۹۲ عدد ۱۶۵.۴ بوده و نسبت به سال ۱۳۹۱، ۲۸.۳ درصد افزایش یافته بود.  شاخص مذکور به جز فصل زمستان در سایر فصل های سال مورد بررسی (۱۳۹۳) روند افزایشی داشته است. این شاخص در فصل بهار با ۱۴.۳ درصد بیشترین افزایش را نسبت به فصل قبل داشته است.

در میان بخش های اصلی صنعت، اعداد شاخص مربوط به بخشهای تولید چوب و محصولات چوبی و چوب پنبه با ۱.۰ درصد، تولید رادیو و تلویزیون و دستگاه ها و وسایل ارتباطی با ۴.۶ درصد، تولید کاغذ و محصولات کاغذی با ۱.۰ درصد و تولید فلزات اساسی با ۲.۰ درصد کاهش نسبت به سال ۱۳۹۲ مواجه بوده و اعداد شاخص مربوط به سایر بخش ها دارای افزایش نسبت به سال قبل بوده اند. بخش های صنایع تولید زغال سنگ – پالایشگاه های نفت و صنایع مواد غذایی و آشامیدنی به ترتیب بیشترین تاثیرگذاری را در افزایش شاخص کل داشته اند.

جزییات برخی از بخش ها در زیر آمده است:

صنایع محصولات شیمیایی

شاخص قیمت تولیدکننده بخش “صنایع محصولات شیمیایی” در سال ۱۳۹۳ با ۵.۸ درصد افزایش نسبت به سال قبل و رسیدن به عدد ۲۱۵.۱، رتبه پنجم تأثیرگذاری را در افزایش شاخص کل داشته است.


بخش تولید محصولات لاستیکی و پلاستیکی

شاخص قیمت تولیدکننده بخش “تولید محصولات لاستیکی و پلاستیکی” در سال ۳۹۳۱ با ۱۲/۸ درصد افزایش نسبت به سال قبل و رسیدن به عدد ۴/۲۴۲، رتبه هفتم تاثیرگذاری را در افزایش شاخص کل داشتهاست.


بخش تولید ماشین آلات و تجهیزات طبقه بندی نشده در جای دیگر

شاخص قیمت تولیدکننده بخش “تولید ماشین آلات و تجهیزات طبقه‌بندی نشده در جای دیگر” در سال ۱۳۹۳ با ۷.۷ درصد افزایش نسبت به سال قبل و رسیدن به عدد ۲۰۴.۷، رتبه هشتم تاثیرگذاری در افزایش شاخص کل داشته است.


بخش تولید منسوجات 

شاخص قیمت تولیدکننده بخش “تولید منسوجات” در سال ۱۳۹۳ با ۴.۴ درصد افزایش نسبت به سال قبل و رسیدن به عدد ۱۹۵.۴، رتبه نهم تأثیرگذاری را در افزایش شاخص کل داشته است.

 

بخش انتشار، چاپ و تکثیر رسانه های ضبط شده

شاخص قیمت تولیدکننده بخش انتشار، چاپ و تکثیر رسانههای ضبط شده در سال ۱۳۹۳ با ۱۰.۸ درصد افزایش نسبت به سال قبل و رسیدن به عدد  161.7، رتبه هفدهم تاثیرگذاری را در افزایش شاخص کل داشته است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا