اقتصاد و مدیریت

شادی در کار را از درون آغاز کنید

بسپار می نویسد، شادی در کار بیش از هر چیز از ذهنتان آغاز می‌شود، به‌طوری که اگر بتوانید شادی‌ها و لذت‌های کوچکی در کارتان پیدا کنید، آنگاه خواهید توانست ذهن مثبت‌اندیشی برای انجام کارهای بزرگ داشته باشید. باید به این نکته اعتقاد راسخ داشته باشید که کارهایتان موجب ایجاد تحول و تفاوت در زندگی مردم می‌شود و همین مساله به شما کمک خواهد کرد به جای فکر کردن به محدودیت‌ها و ناملایمات کاری، به ارزش و جایگاه والای کارتان افتخار کنید.

 هیچ کدام از شما دوست ندارید به خاطر متمرکز شدن بر اشتباهات، از شادی و شادکامی کار محروم شوید. باید بر قدرت درونی سرشارتان تمرکز کنید، یعنی اینکه کاری را انجام دهید که دلبسته و عاشق آن هستید و با کمک استعداد و پشتکارتان آن را به بهترین نحو انجام دهید. شادی در کار از درون شروع می‌شود. واقعیت آن است که احساس شادی در کار، مسوولیتی صد درصد شخصی و فردی است و هر کس در محل کارش شاد نیست باید خود را تغییر دهد. این انتخاب‌های شما هستند که دنیایی که در آن زندگی می‌کنید را شکل می‌دهند. در مورد کارتان نیز به همین گونه است و هر آنچه وارد کارتان می‌کنید نتایج و خروجی آن را تعیین می‌کند. البته این خروجی فقط دستمزد و پول نیست، بلکه شامل دستاوردهای کاری‌تان نیز می‌شود که شما را نسبت به کارتان شادتر و علاقه‌مندتر می‌سازند. به هر حال شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که دیگران برای شما کارهای بزرگ انجام دهند.

 باید خودتان آستین‌ها را بالا بزنید و هم قدرت درونی‌تان را آزاد کنید و هم دیگران را تشویق به این کار کنید. هر چه در این میان موفق‌ تر عمل کنید، نزد دیگران ارزشمندتر و والاتر خواهید شد و کارهای بزرگ‌ تری انجام خواهید داد. برای شکل‌بخشی به بنیان شادی‌تان، باید درک درست و کاملی از نیازهایتان داشته باشید، زیرا هنگامی که از آنچه برایتان شادی‌ برانگیز و خرسند‌کننده است آگاهی یابید، می‌توانید برای تحقق آنها گام‌های محکمی بردارید. پس در ابتدا باید آن چیزهایی را که موجب شادی‌تان در محل کار می‌شود، شناسایی کرده و سپس در جهت اجرایی کردن آنها حرکت کنید. واقعیت این است که اگر از نظر احساسی و عاطفی نسبت به کاری که انجام می‌دهید دلبستگی و علاقه دارید ،کارتان را بر بنیان و شالوده‌ای طرح‌ریزی و اجرا می‌کنید که بر اعتمادتان می‌افزاید. شما نیازمند آن هستید که در اندیشه‌ها و عواطف خود غوطه بخورید تا از این طریق بتوانید کارتان را به سفری رویایی و فوق‌العاده تبدیل کنید و هر چه در این مسیر موفق‌تر باشید از کارتان بیشتر لذت خواهید برد. باید درک درستی از احساسی که دوست دارید از کارتان داشته باشید، به دست آورید: آیا دوست دارید از کارتان به وجد آیید؟ یا اینکه به آرامش برسید؟ یا اینکه چالش‌برانگیز بودن آن را می‌پسندید؟ باید به‌طور دائم این ارزیابی را انجام دهید، چرا که احساسات و عواطف ما در حال تغییر است و البته هیچ کاری هم کامل و بی‌عیب و نقص نیست.


منبع: دنیای اقتصاد

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا