Description: http://inpia.ir/Admin/upload/banners/payon_l1.png

شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران شد

با رای اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، غلامحسین شافعی به عنوان رئیس جدید پارلمان بخش خصوصی انتخاب شد.

پس از استعفای محمد نهاوندیان رئیس دفتر فعلی رئیس جمهور از سمت خود در هیات رئیسه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، اکنون با رای هیات نمایندگان، غلامحسین شافعی به عنوان رئیس جدید پارلمان بخش خصوصی انتخاب شد.

بر اساس این گزارش، شافعی رئیس اتاق بازرگانی مشهد و مسعود خوانساری عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران به عنوان دو کاندیدای انتخابات رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران مطرح شده بودند که دقایقی قبل با پایان یافتن شمارش آرا، غلامحسین شافعی سکان پارلمان بخش خصوصی را به دست گرفت.

محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور نیز در کنار سایر اعضای انتصابی دولت در هیات نمایندگان اتاق بازرگانی وصنایع و معادن ایران در این رای گیری حضور داشتند.

در مجموع ۳۴۳ رای دریافت شد مسعود خوانساری ۱۶۲ رای، شافعی ۱۷۸ رای کسب کردند.

پیش از این به صورت غیر رسمی عنوان شده بود که محمد نهاوندیان از ریاست شافعی، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور از ریاست مسعود خوانساری و محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت از ریاست خسروتاج ( رئیس اسبق سازمان توسعه تجارت ایران) حمایت می‌کنند.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *