اخبار

شاهدایی میزان صادرات محصولات پتروشیمی را در سه سال اخیر اعلام کرد

بسپار می نویسد، مهندس مرضیه شاهدایی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با ارسال نامه ای به قایم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت میزان صادرات پتروشیمی های کشور و روند افزایشی آن را در سه سال اخیر برشمرد. متن نامه یاد شده به شرح زیر است:

 

جناب آقای خسرو تاج

قائم مقام محترم وزیر صنعت، معدن و تجارت  در امور تجارت

و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران

موضوع: برنامه های عملیاتی در حوزه تجارت خارجی

با سلام و احترام

بازگشت به نامه شماره ۷۵۹۹۶/۱۰۰/۹۵ذ تاریخ ۱۶/۱۲/۹۵ جنابعالی میزان صادرات محصولات پتروشیمی در سه سال گذشته و پیش بینی صادرات در سال ۱۳۹۶ به شرح جدول زیر اعلام می شود.

  

مقدار صادرات

(میلیون تن)

۱۳۹۲

۱۳۹۳

۱۳۹۴

یازده ماه سال۱۳۹۵

یازده ماه سال ۱۳۹۶

۱۲/۸

۱۵/۹

۱۸/۸

۱۸/۷

۲۳/۵
لازم به ذکر است مهمترین محصولات صادراتی صنعت پترو شیمی از نظر ارزش متانول، انواع پلی اتیلن، اتیلن گلایکول اوره پروپان و بوتان  بوده است همچنین مقدار ۴/۲ میلیون تن از صادرات برنامه سال ۱۳۹۶از محل تولید طرح های در دست اجرا در نظر گرفته شده است.

ظرفیت اسمی صنعت پتروشیمی در سال ۱۳۹۵ حدود ۶۳ میلیون تن بوده و عملکرد تولید تا پایان بهمن ماه سال جاری ۴۶ میلیو تن است که معادل ۷۵ درصد ظرفیت اسمی  می باشد دلایل عدم دستیابی به ظرفت کامل تولید شناسایی و به صورت مداوم مورد پایش قرار می گیرند که یکی از مهمترین آنها کمبود خوراک می باشد.

امید است با بهرمندی از فازهای جدید گازی پارس جنوبی و به بهره برداری رسیدن سایر طرح های توسعه ای بالادستی در حوزه مفت و گاز امکان استفاده حد اکثری از ظرفیت نصب شده در صنعت پتروشیمی فراهم شود.

 [EasyDNNnewsLink|56]

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا