Description: http://inpia.ir/Admin/upload/banners/payon_l1.png

شاکری: بزرگترین دغدغه ما، حل مساله ارزی ریالی است

مهندس شاکری، رییس هیات مدیره انجمن سازندگان ماشین آلات و تجهیزات پلیمری در خصوص نمایشگاه ایران پلاست به بسپار اعلام کرد: در حال حاضر در حال جانمایی و پیش ثبت نام اعضا هستیم. انجمن سالن های 6، 7 و 27 را در اختیار دارد و مشغول مشورت با اعضا در خصوص چگونگی جانمایی اعضا هستیم. مساله دیگری که اخیرا به وجود آمده است بحث ارزی ریالی است که مشغول حل و فصل آن هستیم. ما بر مبنای پیش ثبت نام و درخواست اعضا با در نظر گرفتن الویت ها آنها را جانمایی خواهیم کرد. از جمله این الویت ها در درجه اول خود افراد هستند که ثبت نام کرده اند و دقیقا به ما اعلام کرده اند که به چه نوع فضا و غرفه ایی نیاز دارند.

انجمن با تشکیل جلسه ای با حضور متقاضیان و جلسه ای بدون حضور آنها به بررسی این موضوع پرداخته است، اگر غرفه ای خواهان زیادی داشته باشد به الویت هایی نظیر برند، قدمت، عضویت در انجمن، ماشین ساز بودن یا وارد کننده بودن توجه کرده ایم، حتی به مسایلی نظیر سابقه شرکت ها در بازار ایران، سهم فروش و اعتبار ماشین های وارداتی در جهان از نظر کیفیت نیز توجه شده است و بر این اساس امتیازاتی در نظر گرفته ایم. بنابراین اگر غرفه ای خواهان بیشتری داشته باشد الویت با کسی است که امتیاز بیشتری را از نظر ما کسب کرده است.

شاکری در ادامه صحبت هایش به فضای تخصیص داده شده به انجمن اشاره کرد و گفت: فضای موجود از مقدار فضای درخواستی ما کمتر است و ما در حال گفت و گو با مسوولان نمایشگاه برای تغییر وضعیت موجود در نقشه سالن ها هستیم تا در صورت امکان غرفه ها در هم ادغام شود، چرا که میزان درخواست برای غرفه های بزرگتر بیشتر است،‌ باید اشاره کنم که الویت اول ما حل و فصل موضوع ارزی ریالی است. در واقع باید معلوم شود که واردکنندگان ماشین آلات با چه سازوکاری نسبت به تولیدکنندگان داخلی باید بخشی از مساحت غرفه خود را ریالی و بخش هایی را ارزی پرداخت کنند.
شاکری با بیان اینکه در دوره قبلی انجمن ماشین سازان جزو شورای سیاست گذاری نمایشگاه بود گفت:‌ در دوره حاضر بر اساس سیاست های موجود تعامل خوبی صورت گرفت، هر چند شورای سیاست گذاری به شکلی که در دوره قبلی وجود داشت تشکیل نشد و در واقع یک شورای مشورتی به وجود آمد. در این دوره تنها اختلاف ما بر سر سالن 38 بود که در نهایت طی صحبت های صورت گرفته با آقای زنوزی تصمیم بر حضور تمام ماشین سازها در سالن های دیگر گرفتیم. شاکری در خصوص برنامه این انجمن برای استفاده حداکثری از فرصت حضور در ایران پلاست به اهمیت این رویداد اشاره کرد و گفت بیشترین حضور و فروش در این نمایشگاه متعلق به بخش ماشین سازی کشور است و اکثر بازدیدکنندگان نیز علاقمند به حضور و بازدید از غرفه های این بخش هستند، بر همین اساس هر چقدر برگزاری نمایشگاه بهتر باشد سود حاصله برای ماشین ساز ها نیز بهتر خواهد بود، اهمیت تبلیغات برای جذب بازدیدکنندگان و حضور شرکت های بین المللی نیز در این زمینه موثر است، در این راستا تمام سعی خود را مصروف داشته ایم تا نمایشگاه چنین مسیری را طی کند و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم کرد.

ما به برگزار کنندگان پیشنهاداتی دادیم از جمله اضافه کردن یک روز به تاریخ نمایشگاه که مورد موافقت قرار گرفت، همچنین در خواست افزایش ساعت کار نمایشگاه تا ساعت 6 را ارایه داده ایم که هنوز مورد موافقت قرار نگرفته است و آقای زنوزی در تلاش برای محقق شدن این امر است.

شاکری در خصوص جذب بازدیدکنندگان خارجی برای این دوره از نمایشگاه گفت: واقعیت این است که انجمن در این دوره فعالیت خاصی برای این مورد انجام نداده است. شاکری در خصوص ثبت نام اینترنتی به اهمیت نقش تشکل ها در شناخت اعضا اشاره کرد و گفت این راه که خود تشکل ها اعضایشان را ثبت نام کنند می توانست بهتر باشد، چرا که سازماندهی اعضا بر این اساس نظم خوبی به کار می دهد، در تمام دنیا نیز به همین صورت است. وی در پایان ابراز امیدواری کرد تا نمایشگاه خوبی در مهرماه برای صنعت پلیمر برگزار شود.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *