اخبار

شرایط پذیرش بدون آزمون در موسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ و پوشش اعلام شد

بسپار می نویسد، موسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ و پوشش، شرایط پذیرش بدون آزمون برگزیدگان علمی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در سال ۱۳۹۶ را اعلام نمود. 

دانشجویان و فارغ‌التحصیلان ۱۰ دانشگاه برتر کشور در مقطع کارشناسی رشته‌های مجاز به شرکت در آزمون دوره‌های ذیل در صورت احراز شرایط قید شده می‌توانند بدون شرکت در آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های مهندسی رنگ- صنایع رنگ، برگزار شده در موسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ و پوشش ادامه تحصیل دهند:

شرایط پذیرش عبارت است از احراز شرایط ذیل:

۱- دانشجویان پس از ۷ نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل ۱۱۵ واحد درسی یا ۶ نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل ۱۱۰ واحد درسی و یا سه چهارم واحدهای درسی تا پایان نیمسال ۶ به لحاظ میانگین کل جزو ده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.
۲- حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند.
۳- پذیرش دانشجویان جهت سال تحصیلی، بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفاً برای یک بار امکان پذیر است.
۴- پذیرش در همان رشته تحصیلی یا رشته­ های تحصیلی مرتبط با آن به تشخیص گروه آموزشی و تائید شورای آموزشی مؤسسه امکان­پذیر است.
۵- مؤسسه اختیار دارد متقاضیانی را که در طول شش نیمسال تحصیلی دانش­آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود جزو ده درصد برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد همان سال پذیرش کند.
۶- مؤسسه اختیار دارد درخواست دانشجویانی که طول مدت تحصیلشان به دلایلی خارج از اختیار خود (مانند بیماری،‌ ماموریت والدین یا همسر و یا به دلیل زایمان)، حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیش از مدت مجاز مذکور در این آئین نامه بشود را پس از تائید کمیسیون موارد خاص دانشگاه محل تحصیل،‌ برای استفاده از تسهیلات این آئین نامه بررسی کند.
۷- مؤسسه اختیار دارد برگزیدگان رتبه­های اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی- دانشجویی را برای ورود به همان رشته یا رشته­های مرتبط به تشخیص شورای عالی برنامه ریزی آموزشی وزارت، با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد،‌ به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون پذیرش کند.
۸- تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس این آئین نامه،‌ مجاز نیست.
۹- دانشجویان می­بایست حداکثر تا تاریخ ۳۱/۰۶/۹۶ فارغ­التحصیل شوند، در غیر اینصورت پذیرش آنان لغو خواهد شد.
۱۰- هر دانشجو صرفاً‌ می­تواند نسبت به اخذ پذیرش نهایی از یک دانشگاه اقدام نماید.

دانشجویان و فارغ‌التحصیلان ۱۰ دانشگاه برتر کشور در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های مجاز به شرکت در آزمون دوره‌های ذیل در صورت احراز شرایط قید شده می‌توانند بدون شرکت در مرحله اول آزمون ورودی، در مقطع دکترا آموزشی – پژوهشی رشته مهندسی رنگ در موسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ و پوشش ادامه تحصیل دهند:

شرایط پذیرش عبارت است از:

۱- دانشجویان انتخابی از بین دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد داخل(مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) و یا دانشجویان دوره کارشناسی ارشد داخل که تا پایان شهریورماه سال درخواست پذیرش دانش آموخته شوند، می­باشند.
۲- بیش از دو سال از تاریخ دانش آموختگی متقاضی نگذشته باشد.
۳- کسب حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت­های آموزشی- پژوهشی و مصاحبه؛
۴- داشتن میانگین کل ۱۶ در دوره کارشناسی و میانگین ۱۷ (بدون احتساب نمره پایان نامه) در دوره کارشناسی ارشد (یا میانگین همتراز شده هر یک از دوره­های مذکور طبق دستورالعمل مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه)؛
۵- کسب حداقل نمره ۵۰ از آزمون زبان(MCHE یا معادل آن در سایر آزمونها) قبل از آزمون جامع دکتری؛
۶- پذیرش افراد واجد شرایط در همان رشته تحصیلی یا رشته­ های تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد متقاضی، به تشخیص گروه آموزشی و تائید شورای آموزشی مؤسسه امکان­پذیر است.
*** متقاضیان محترم واجد شرایط می‌توانند درخواست خود بانضمام رزومه و مدارک و مستندات مربوطه و تکمیل شده فرمهای پیوست را حداکثر تا پایان وقت اداری روز دوشنبه مورخ ۰۱/۰۳/۹۶ به تحصیلات تکمیلی موسسه تحویل نمایند. 

[EasyDNNnewsLink|99]                                                                           [EasyDNNnewsLink|98]

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر با  شماره ۲۲۹۶۹۷۷۷ – ۰۲۱ تماس حاصل نمایند. 

منبع:موسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ و پوشش

 

[EasyDNNnewsLink|97]

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا