اخبار

شرایط توافق مالیاتی برای صاحبان مشاغل اعلام شد

بسپار به نقل از مهر می نویسد، رئيس کل سازمان امور مالياتی کشور خبرداد: صاحبان مشاغلي که تا ۳۱ خردادماه اظهارنامه ارائه کنند مشمول توافق با اصناف مي‌شوند.

 

سید کامل تقوی نژاد گفت: صاحبان مشاغلي که تا پايان خردادماه نسبت به ارائه اظهارنامه مالياتی خود اقدام کنند مشمول شرايط توافق سازمان امور مالياتي با اصناف می شوند.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، با اشاره به توافق امسال سازمان امور مالياتي کشور با اصناف کشور، گفت: اين توافق با در نظر گرفتن وضعيت اقتصادي سال گذشته و به منظور حمايت از بخش توليد و تکريم موديان محترم مالياتی انجام گرفته است.

وي افزود: در شرايط توافق سازمان امور مالياتي با اصناف عنوان شده است که موديانی که اظهارنامه مالياتي عملکرد سال ۱۳۹۴خود را با تکميل خلاصه وضعيت درآمد و هزينه به‌صورت الکترونيکي از طريق سامانه عمليات الکترونيکي موديان مالياتي به نشاني WWW.TAX.GOV.IR، در موعد مقرر قانوني تسليم نمايند مشمول توافق مي‌باشند.

رئيس کل سازمان امور مالياتي کشور با بيان اينکه بر اساس توافق، ميزان ماليات عملکرد سال ۱۳۹۴ صاحبان مشاغل، به ميزان ماليات قطعی شده سال ۱۳۹۳ تعيين می گردد، ادامه داد: مودياني که ماليات عملکرد سال ۱۳۹۳ آن‌ها تا تاريخ تسليم اظهارنامه قطعی نشده است (به‌استثناي موديانی که پرونده آن‌ها براي عملکرد ۱۳۹۳ به‌عنوان نمونه انتخاب و مورد رسيدگي قرارگرفته است)، ماليات قطعي عملکرد سال ۱۳۹۲ آن‌ها با رعايت درصد رشد موضوع‌بند ۵ دستورالعمل ۲۰۰/۹۴/۵۰۵ مورخ ۱۳۹۴/۳/۲۵ (تا مبلغ ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ ريال ماليات سال ۱۳۹۲ با رشد ۸ درصد- از مبلغ ۱۰.۰۰۰.۰۰۱ ريال تا مبلغ ۳۰.۰۰۰.۰۰۰ ريال ماليات با رشد ۱۲ درصد و مازاد ۳۰.۰۰۰.۰۰۰ ريال با رشد ۱۸ درصد) مبناي ماليات موردتوافق قرار مي‌گيرد.

تقوي نژاد خاطرنشان کرد: موديانی که نسبت به پرداخت کل ماليات متعلق به همراه اظهارنامه اقدام نمايند حداکثر تا تاريخ ۱۳۹۵/۵/۱۵برگ ماليات قطعی آن‌ها صادر خواهد شد و مودياني که بخشي از ماليات را به همراه اظهارنامه و باقی مانده ماليات متعلق را تا پايان تيرماه پرداخت نمايند، برگ ماليات قطعی آن‌ها تا ۱۳۹۵/۶/۱۵ صادر خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا