اخبار

شرکت Ford، اولین استفاده کننده از اسفنج‌های برپایه CO2

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، شرکت خودروسازی Ford، خود را بعنوان نخستین شرکتی که از قطعات تولید شده از اسفنج‌ها و پلاستیک‌های برپایه CO۲ استفاده می‌نماید معرفی نمود. محققان بر این عقیده‌اند در پنج سال آینده شاهد استفاده از مواد زیستی جدید در شرکت Ford خواهیم بود.

شرکت Ford، طی دو دهه گذشته، در حال توسعه و استفاده از مواد زیستی در خودروهای خود بوده است. بعنوان مثال، در آمریکای شمالی اسفنج‌های تهیه شده از سویا در هر خودروی تولید شده توسط این شرکت به چشم می‌خورد؛ از الیاف نارگیل در آستری صندوق عقب خودروها استفاده می‌شود؛ از تایرهای بازیافتی و سویا در درزبندهای آینه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اسفنج جدید توسط شرکت Novomer، که در زمینه استفاده از CO۲ بدست آمده از کارخانه‌ها در تولید مواد نوین فعالیت می‌نماید، ساخته شده است. با استفاده از یک سامانه مشخص، این شرکت قادر است از CO۲ بسپاری تهیه نماید که می‌توان آن را به شکل‌های مختلفی نظیر اسفنج یا پلاستیک در آورد. از خواص این محصول می‌توان به بازیافت ساده ان اشاره نمود.

اسفنج تولید شده، که تقریبا ۵۰% آن از پلی‌اَل‌های تهیه شده از CO۲ می‌باشد، از خواص بسیار خوبی برخوردار بوده، بطوریکه از استانداردهای سختگیرانه خودرو برخوردار است. شرکت Ford عنوان کرد از این محصول می‌توان در بخش صندلی خودرو استفاده نمود. بدین ترتیب، بطور سالانه بیش از ۶۰۰ میلیون پوند از مصرف نفت خام کاهش خواهد یافت. استفاده از اسفنج‌های جدید به کاهش استفاده از سوخت‌های فسیلی در خودروهای این شرکت منجر شده و استفاده از مواد سازگار با محیط زیست را در سطح جهانی افزایش خواهد داد.

لازم به ذکر است شرکت Ford با اقدامات خود در تلاش است تا اثرات مخرب بر روی محیط زیست را به حداقل برساند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا