اخبار

شرکت ادونسد پلیمرفیلم های سدگر برای صنایع غذایی عرضه می کند

بسپار می نویسد، شرکت ادونسد پلیمر تصمیم به بسط و توسعه کاربرد فیلم های Barrier برای بسته بندی مواد غذایی در ایران گرفته است. پیش از این نیز این شرکت قویا” در زمینه ساختارهای Barrier فعال بوده و اصلی ترین تامین کننده مواد اولیه ساختارهای Barrier از جمله پلی (اتیلن-وینیل الکل) (EVAL) و چسب (Tie Layer) در ایران به شمار می رفته است. اما از آنجاییکه صنعت فرآورده های غذایی کشور هنوز آن طور که باید به سمت استفاده از این قبیل فیلم ها در بسته بندی تولیدات خود نرفته و با توجه به پتانسیل بسیار خوبی که در ایران، چه از حیث ماشین آلات و چه از حیث مواد اولیه وجود دارد، این شرکت تصمیم به معرفی ساختارهای Barrier به صنعت مواد غذایی و ایجاد تحولی نوین در بسته بندی محصولات غذایی کشور گرفته است.
منظور از فیلم های Barrier در اینجا، ساختارهای مقاوم در برابر نفوذ اکسیژن است و برای دستیابی به این ویژگی لازم است که حداقل یک لایه مواد مقاوم در برابر نفوذ اکسیژن همچون پلی (اتیلن-وینیل الکل) و یا پلی آمید در ساختار فیلم استفاده شده باشد. از طرفی برای دستیابی به مقاومت در برابر نفوذ رطوبت و برخی دیگر از عوامل محیطی و همچنین اقتصادی بودن فیلم لازم است تا از لایه های پلی الفینیک همچون پلی اتیلن و پلی پروپیلن نیز حتما در ساختار کلی فیلم های Barrier استفاده شود. منتهی با توجه به عدم سازگاری لایه های Barrier ذکر شده و پلی اولفین ها، لازم است تا از یک لایه چسب نیز برای کنار هم قرار دادن این لایه ها استفاده گردد.
شرکت ادونسد پلیمر در حال حاضر تمامی مواد فوق الذکر شامل پلی (اتیلن-وینیل الکل)، پلی آمید و چسب را از تولیدکنندگان تراز اول این صنعت در دنیا تامین می نماید و با توجه به پتانسیل بسیار خوبی که از حیث ماشین آلات تولید این قبیل فیلم ها نیز در داخل کشور وجود دارد، عدم استفاده گسترده و در خور توجه این فیلم ها در بسته بندی محصولات غذایی کشور نشان دهنده یک خلاء اطلاعاتی میان تولیدکنندگان فیلم های Barrier و خریداران این فیلم ها، یعنی کارخانجات صنایع غذایی می باشد.
لذا در اولین قدم شرکت ادونسد پلیمر از مدیران ارشد تامین کنندگان بین المللی خود دعوت به عمل آورده تا در غرفه این شرکت در نهمین نمایشگاه ایران پلاست حضور داشته باشند و تجربیات خود از کشورهای دیگر را در اختیار علاقمندان این صنعت در ایران قرار دهند. پس از آن نیز یک سمینار یک روزه توسط این شرکت و با همکاری تامین کنندگان بین المللی مواد اولیه و همچنین یکی از مطرح ترین و به روزترین تولیدکنندگان فیلم های Barrier در ایران، برگزار خواهد شد. سخنرانان اصلی این سمینار مدیران فنی ارشد شرکت های تامین کننده مواد اولیه ساختارهای Barrier از قبیل شرکت های Mitsui Chemicals Europe، Kuraray و همچنین شرکت ایرانی تولیدکننده فیلم های Barrier خواهند بود. مخاطبین اصلی این سمینار نیز تولیدکنندگان فرآورده های غذایی از جمله شیرهای با ماندگاری بالا، غذاهای آماده، میوه جات تازه، تن ماهی، نان، رب، سس و … می باشند. هدف اصلی این سمینار معرفی ساختارهای Barrier برای کاربردهای گوناگون و بررسی جایگاه کنونی این ساختارها در صنعت بسته بندی فرآورده های غذایی در سایر کشورها خواهد بود. علاقمندان به شرکت در این سمینار جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق ایمیل v.movahednia@advanced-polymer.com با آقای وحید موحدنیا تماس حاصل فرمایند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا