اخبار

شرکت مهندسی پلیمرآسمان مهر تحریم تولید مخازن سوخت انعطاف پذیر را شکست

بسپار می نویسد، پژوهشگران کشور برای اولین بار موفق به تولید و ساخت مخازن سوخت انعطاف پذیرو قطعات لاستیکی خاص با کاربرد صنایع هوا فضا، هوانوردی و دریایی شدند و تحریم ساخت این قطعات را شکستند.
به گزارش ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مجری طرح تولیدی ‘شرکت مهندسی پلیمر آسمان مهر’ درباره کاربردهای مخازن سوخت انعطاف پذیر اظهار کرد: مخازن انعطاف پذیر در ماهواره ها، هواپیماها، بالگردها، زیر دریایی ها، قایق ها، ماشین های حمل سوخت و خودروهای معمولی و مسابقه ای کاربرد دارند.
‘مهدی شاه محمدی’ افزود: از مشتریان این محصول می توان به صنایع دریایی، صنایع هوا فضا، شرکتهای هواپیماسازی، شرکتهای کشتی سازی و شرکتهای خودروسازی اشاره کرد.
وی خاطرنشان کرد: ما توانستیم با تولید این نوع مخازن که تمام روند تولید آن از صفر تا صد در اختیار خودمان است و با فرمولاسیون نوآورانه آن، انحصار بزرگ ترین شرکت های تولید مخازن سوخت انعطاف پذیر در اروپا و آمریکا را بشکنیم و موفق به تولید آن بدون هیچ وابستگی و نیازی به بیگانگان شویم.
این فعال حوزه فناور در خصوص مقایسه قیمت های تمام شده تولیدات داخلی با مشابه خارجی آن بیان کرد: قیمت تمام شده مخزن خارجی چیزی در حدود ۲۵ میلیون تومان است و این در حالیست که محصول تولیدی با قیمت پنج میلیون تومان تولید و عرضه می شود.
وی ارتعاش پذیری و ضربه پذیری بالا وزن کم و انعطاف پذیر بودن و اشغال کردن حداقل فضا را از جمله مزیت های اصلی مخازن سوخت انعطاف پذیر ذکر کرد و گفت که این مزیت ها زمینه خوبی برای کاربرد این محصولات در صنایع دریایی، هوانوردی، پهپادها (هواپیمای بدون سرنشین) فراهم می سازد.
شاه محمدی یادآور شد: با توجه به برخورداری از استانداردهای بالا در تولید محصولات صنایع داخلی می توانیم مدعی شویم که تولیدات داخلی از نمونه خارجی آن با کیفیت بسیار بالاتر با نمونه خارجی آن رقابت می کند.
وی اضافه کرد: مخازن سوخت انعطاف پذیر تنها در چند کشور دنیا تولید می شوند که نمونه خارجی آن تحریم و قیمت تمام شده سفارشات آن نیز بسیار بالاست اما این شرکت فناور توانسته است باکیفیت بالا به تولید و عرضه محصولات خود بپردازد.
وی از تلاش این شرکت برای صادرات برخی از محصولات خود به کشور ایتالیا خبر داد و گفت : درصدد هستیم درصورت امکان یک نمایندگی در ایتالیا راه اندازی کنیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا