اخبار

شرکت هلدینگ خلیج فارس تابع قانون است

بسپار به نقل از شانا می نویسد، سرپرست هلدینگ خلیج فارس گفت: این شرکت تابع مصوبات شورای اقتصاد بوده و آماده هرگونه همکاری و تعامل با سازمان های مربوطه است.

سرپرست شرکت هلدینگ خلیج فارس در گفت و گو با خبرنگار شانا اظهار کرد: واگذاری سهام هلدینگ خلیج فارس کاملا قانونی و شفاف بوده و هیچ گونه ابهامی در این زمینه وجود ندارد.

عادل نژاد سلیم افزود: شورای اقتصاد تصمیم گیری برای واگذاری سهام این شرکت را مصوب کرده بود و توسط سازمان خصوصی سازی و نیز بورس تمام مراحل قانونی واگذاری و عرضه را مطابق قانون انجام داده اند.

وی ادامه داد: در صورتی که قانون تکلیف به خروج ٢ شرکت پتروشیمی فجر و مبین از مجموع شرکت های هلدینگ کند ما نیز تابع قانون خواهیم بود و مصوبه های ابلاغی را اجرا خواهیم کرد.

سرپرست هلدینگ خلیج فارس افزود:خروج پتروشیمی های فجر و مبین از جمع شرکت های عضو هلدینگ طبق مصوبه های شورای اقتصاد قابل اجرا است اما قانون تصمیم گیری را مشخص خواهد کرد.

به گزارش شانا سرپرست شرکت هلدینگ خلیج فارس نیز صبح امروز در اطلاعیه‌ای رسمی معامله سهام این شرکت را در بورس بلامانع اعلام کرد.

بر پایه این گزارش سرپرست شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس در اطلاعیه رسمی منتشر شده برروی سایت کدال، موضوع مطرح شده ازطرف شورای رقابت را قابل حل دانسته و معامله سهام این شرکت را در بورس بلامانع اعلام کرد.

عادل نژادسلیم با ارسال نامه‌ای به اداره نظارت بر ناشران بورس آورده است: پیرو مصوبه یکصد و هفتاد و پنجمین صورتجلسه شورای رقابت در تاریخ ٢٩ آبان درخصوص ابطال ١٧ درصد سهام واگذار شده این شرکت به صندوق بازنشستگی و پس‌انداز کارکنان شرکت ملی نفت و ٥ درصد سایر سهامداران به استحضار می‌رساند، با عنایت به مشخص شدن میزان قدرالسهم هریک از مصرف کنندگان از سهام شرکت‌های پتروشیمی فجر و مبین، نظر شورای رقابت تأمین می‌شود و ضرورتی به ابطال معامله سهام واگذار شده، نیست.

این گزارش می افزاید: هفته گذشته شورای رقابت پس از بررسی نحوه واگذاری هلدینگ خلیج فارس و بر اساس مصوبات قانونی واگذاری سهام این هلدینگ را ابطال کرد.

به گزارش شانا، شورای رقابت در جلسه اخیر خود ( چهارشنبه هفته گذشته) با بررسی نحوه واگذاری هلدینگ خلیج فارس، رای به ابطال این واگذاری داده بود.

بر پایه این گزارش، بررسی نقطه نظرات وزارت صنعت معدن و تجارت، بررسی درخواست ابطال تصمیم شورا توسط شرکت جام آثار با موضوع پالایشگاه شیراز و تقاضای تجدید نظر در تصمیم، بررسی موضوع هلدینگ خلیج فارس-بررسی موضوع پتروشیمی فجر و مبین ، بررسی موضوع شرکت توزیع گاز ایران (هلدینگ)، بررسی دستورالعمل راه آهن، بررسی نامه انجمن صنفی تولیدکنندگان رزین ایران در خصوص کود اوره، بررسی موضوع شرکت مجتمع معدنی و صنعت آهن و فولاد بافق، بررسی شکایت شرکت ایوان باستان در دستور کار این جلسه شورای رقابت قرار داشت.

در این جلسه که یکصد و هفتاد و پنجمین جلسه شورای رقابت بود، تصمیم گرفته شد که با توجه به گزارش مورخ ١٣٩٢/٠٨/١٥ رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، در جریان عرضه سهام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس (هلدینگ ) و پیرو مصوبه مورخ ١٣٩١/٢/٣١ شورای رقابت که رعایت نشده است و براساس بند ١ ماده ٦١ قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی، معاملات مربوط به سهام عرضه شده به صندوق بازنشستگی و پس انداز کارکنان شرکت ملی نفت و ٥ درصد سایر سهامداران فسخ شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا