اخبار

شرکت پتروشیمی دولتی نداریم

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه شرکت پتروشیمی دولتی نداریم، گفت: دیگر منابعی در شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای توسعه صنعت پتروشیمی نداریم و باید زیرساخت ها را برای حضور و سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم کنیم.
به گزارش خبرگزاری پانا، عبدالحسین بیات در حاشیه بازدید نمایندگان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از مجتمع های پتروشیمی در عسلویه با بیان اینکه برای تکمیل طرح های خط اتیلن غرب و مرکز به 30 هزار میلیارد ریال منابع داخلی نیاز داریم ، از نمایندگان مجلس خواست برای تحقق این منابع به صنعت پتروشیمی کمک کنند.
وی توسعه مناطق جدید پتروشیمی را از دیگر اولویت های پتروشیمی کشور دانست و افزود: برای توسعه پتروشیمی در این مناطق تکمیل طرح های موجود به 4 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی نیاز داریم.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی حمل و نقل دریایی را یکی دیگر از نیازهای پتروشیمی دانست و افزود: باید در این زمینه بخش خصوصی فعال شود و با خرید کشتی حمل و نقل محصولات را انجام دهد.
بیات، پتروشیمی را مزیت منحصر بفرد کشور دانست و افزود: پیشنهاد کرده ایم 10 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای توسعه صنعت پتروشیمی به ویژه در بخش صنایع تکمیلی در اختیار این صنعت قرار گیرد.
وی همچنین پیشنهاد کرد حدود 50 درصد درآمد حاصل از واگذاری پتروشیمی به عنوان وام در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا