اخبار

شرکت های تعاونی تامین نیاز و یک معافیت مالیاتی بسیار ویژه!

بسپار می نویسد، معاون وزیر تعاون از پیش‌بینی معافیت مالیاتی ۲۵ درصدی برای تعاونی‌های تامین نیاز خبر داد و ابراز امیدواری کرد: حجم صادرات تعاونی‌ها تا پایان امسال به سه میلیارد دلار برسد.

سیدحمید کلانتری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به کارکرد تعاونی‌ها در ایجاد اشتغال پایدار تصریح کرد: با توجه به نقش موثر تعاونی‌ها در عرصه کارآفرینی و خلق فرصتهای شغلی جدید، در دولت یازدهم افزایش بهره‌ وری و کیفی‌سازی فعالیت تعاونی‌ها مورد تاکید بسیاری قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در طول دولت یازدهم بیش از ۱۶ هزار تعاونی جدید در کشور تاسیس شده که برای ۲۳۵ هزار نفر اشتغالزایی داشته است.

وی در ادامه توسعه صادرات محصولات تعاونی‌ را از جمله برنامه‌های وزارت تعاون عنوان کرد و گفت: سال گذشته حجم صادرات تعاونی‌ها یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار بود که با هدفگذاری صورت گرفته و تشویق و حمایت از تعاونی‌های صادراتی، امیدواریم این رقم تا پایان سال به سه میلیارد دلار برسد.

وی معافیت مالیاتی ۲۵ درصدی را از جمله مزیتهای تشکیل تعاونی‌های تامین نیاز ذکر کرد و گفت: تعاونی‌های تامین نیاز همچنین می‌توانند در دریافت وام و تسهیلات یا معاملات خود تا سقف ۱۰ میلیارد تومان به عنوان وثیقه از ضمانت صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون تعاون برخوردار شوند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا